DARISI OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞUNA

Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Adnan Turhan, Gençler Tekvando Dünya Şampiyonu milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli ve Antrenörü Turan Güldür’ü makamında kabul etti. Geçen yıl Avrupa Şampiyonu olduktan sonra gerçekleşen kabulün ardından bu kez Dünya Şampiyonluğunu elde etmiş olarak gelen Emre Kutalmış Ateşli’nin 2020 yılında Olimpiyat Oyunlarında Olimpiyat Şampiyonu olarak gelmesinin de nasip olması dilendi.

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü’nün milli sporcusu Emre Kutalmış Ateşli (17), 2017 yılında Gençler Tekvando Avrupa Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu olmuştu. 2018 yılı Nisan ayında ise Tunus’ta Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nda erkekler +78 kiloda Dünya Şampiyonu olarak adını yazdırmıştı.

            Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmasıyla adından söz ettiren ve ülkemize altın madalya getiren milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli, Antrenörü Turan Güldür ile birlikte makam ziyaretlerinde bulundu. Hafta başından buyana İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Adnan Turhan tarafından makamlarında kabul gördüler.

            Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Adnan Turhan, Tokat’ımızda göreve başlamasına 1 yıl olacakken, geçtiğimiz yıl Gençler Avrupa Şampiyonu olarak Emre Kutalmış Ateşli ve Antrenörü Turan Güldür’ü makamında kabul etmişti. Bu kez Gençler Dünya Şampiyonu’nu makamında kabul etmiş oldu. Başarısından ötürü milli sporcumuzu ve antrenörü Turan Güldür’ü tebrik eden Başsavcı Turhan, 2020 yılındaki Olimpiyatta, Olimpiyat Şampiyonu olmasını temenni etti ve “İnşallah Olimpiyat Şampiyonu olarak da makamda kabul etmek nasip olur. Darısı Olimpiyat Şampiyonluğuna.” dendi.

 

            Aslen Malatyalı olan Başsavcı Adnan Turhan, tekvando branşının Malatya’da öne çıkan ve şampiyonlar çıkaran bir spor dalı olduğunu belirtti. Antrenör Turan Güldür, Malatyalı antrenörlerle olan tanışıklığından söz etti. Başsavcı Turhan, “ülkemiz adına sevindik. İnşallah gençlerimiz daha nice güzel başarılara imza atarlar.” dedi.

 

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat