ALMUS’TA YAZIN SPOR HAREKETLİLİĞİ
ALMUS’TA YAZIN SPOR HAREKETLİLİĞİ

Tokat İl Genel Meclisinin Almus ilçemizden Üyeleri Recep Demir ve Yüksel Mizraoğlu, Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’ı makamında ziyaret ettiler. İl Müdürlüğü ziyaretinde Gençlik ve Spor Bakanlığının 2018 yılı içerisinde Almus ilçemize yapacağı faaliyetler, düzenlenecek olan spor organizasyonları ve Gençlik çalışmaları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Kurumun sitesindeki bilgilendirme şöyle oldu:

“Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar İl Genel Meclis Üyelerinin yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Tokat’ta ilk defa Deniz Kanosu Yarışmaları Almus’ta yapılacak. Kurum olarak yapmış olduğumuz başarılı organizasyonlar ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ilimize peş peşe Ulusal ve Uluslararası Şampiyonalar verilmektedir.

Bu kapsamda; Türkiye Kano Federasyonunun yayınladığı 2018 yılı faaliyet programında 14-15 Temmuz 2018 tarihlerinde ilimizde Yeşille Mavinin buluştuğu Almus İlçemizde Deniz Kanosu Yarışları yapılacak ve bu faaliyetler çerçevesinde, spor turizmiyle ilimizin marka değerini yükselterek, sosyal ve ekonomik açıdan da büyük destek sağlayacak. Sosyal ve Ekonomik açıdan da büyük destek sağlanacaktır.

GENÇLİK KAMPLARI ALMUS’TA YAPILACAK

Milli ve manevi değerler ile birlikte kavrayan, özgüven düzeyi yüksek gençlerden oluşan sağlıklı nesillere giden yolda en etkili ve aktif kurumlardan biri olan Gençlik ve Spor Bakanlığımızca gerçekleştirilen Gençlerimizin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olan Gençlik Kamplarımızda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren,  Almus İlçemizde gençlerimize hizmet verecek olan Ücretsiz Doğa Kampımızda;

Türkiye’nin 81 İlinden 2000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Almus Doğa Kampımızda yapılacak olan etkinlikler çerçevesinde, İlimizin Almus İlçemizin kültürünün tanıtılması, Sosyal ve Ekonomik olarak gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Almus’ta Güreşte Yeni Şampiyonlar Yetişecek

Almus İlçemizde Güreş Sporuna olan yoğun ilgiden dolayı, İlçemizde yeni şampiyonların yetişeceği ödeneği Tokat İl Özel İdare Bütçemizden karşılanacak olan Güreş Antrenman Salonu yapılmasına yönelik çalışmalara başlandığını açıkladı.