DOĞUKAN EKER’DEN BİRİNCİLİK

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında yapılan Gençler Arası Tiyatro ve Türk Müziği Yarışması sona erdi. Ocak-Mayıs ayları arasında yapılan grup ve bölge finallerinin ardından Kültür Sanat Yarışmaları Türkiye Finalleri Ankara'da gerçekleştirildi.

"Sahne sırası sende" sloganıyla bu yıl 4. kez düzenlenen yarışmanın finali, Bakanlığın konferans salonunda gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu'nun katıldığı finalde, gençlerin performansları alanında uzman akademisyenler tarafından değerlendirildi. Onur konuğu olarak törende bulunan şarkıcılar Oğuzhan Koç, Yusuf Güney ve Fettah Can, yarışma öncesi sevilen şarkılarını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri'nden 6 bin 400 gencin katıldığı yarışmada, 18-23 ve 24-29 yaş gruplarında solo erkek ses, solo kadın ses ve özgün yorumlama dallarında organize edilen yarışmada gençler, Türk halk, Türk sanat ve geleneksel Türk müziğinden eserleri seslendirdi. Yarışmacılardan biri de Tokat’ımızdan Tokat Doğukan Eker’di. Yarışmada birinci olan gençler ve seslendirdikleri eserler şöyle: 18-23 yaş solo erkek: Tokat’tan Doğukan Eker (Hüzün zaman zaman), 18-23 yaş solo kadın: Batman’dan Semar Nur Kaya (Mürsel Bey barağı) 24-29 yaş solo kadın: Niğde’den Şerife Sarıgül (Çamlığın başında tüter bir tütün) 24-29 yaş solo erkek: Bitlis’ten Barış Manay (Ceylanım gel gel) Özgün yorumlama: Erzincan’dan Grup Meherland (Yola girme sen) Hayellerini sahneye taşıyan gençlerimizin  ‘’Vatan Sevgisi’’ temasıyla sergiledikleri oyunlar ise izleyenlere duygusal anlar yaşattılar.

5 ekibin ter döktüğü yarışmanın Türkiye finalinde, birinciliği Manisa elde ederken, Afyon ikinci, Karabük’te üçüncü oldu. Tokat ilimizden Doğukan Eker 18-23 yaş erkek kategorisinde 1. oldu. Kategorisinde birinci olanlar, yurt dışı gezisiyle ödüllendirildi. İkinci ve üçüncülere ise dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon hediye edildi. 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat