DEMİRKOL: “TURHAL TEKRAR GÖÇ ALACAK”

            Çok sayıda partilinin de katıldığı ziyaret programında Turhal ilçesinde yaşayan vatandaşlar Turhal Şeker Fabrikasının satılmasından dolayı büyük zarara uğradıklarını ifade ettiler.

            İlçe ziyaretleri sırasında vatandaşların Turhal Şeker Fabrikasının satışından rahatsız olduğu ve ticaretin Turhal'da neredeyse durma noktasına geldiğini söyledikleri belirtildi.

            Ziyaret programı sonrasında açıklamalarda bulunan İyi Parti Tokat Milletvekili adayı Fatih Demirkol, yapılan ziyaretlerde vatandaşla bilgi alışverişinde bulunduklarını ve halkın teveccühünden ziyadesiyle memnun olduklarını ifade etti.

            Demirkol, açıklamasında Turhal Şeker Fabrikasına da değinerek, “Bir Zamanlar Turhal Şeker Fabrikamız Turhal’ımızın göz bebeği idi. Geçmişte hepimizin hatırladığı gibi Turhal’ımızın nüfusu 95 binlere kadar dayanmıştı. Sürekli göç alıyordu. Turhal Şeker fabrikamız büyük bir istihdam kaynağımızdı. Şuan Turhal’a baktığımızda durum içler acısı. Esnaf dertli, işçi dertli, çiftçi dertli. Çünkü nüfus yok, üretim yok, eski göç alan Turhal’ımız şuan hızlı bir şekilde göç verir hale gelmiş ve nüfus neredeyse bir kasaba nüfusuna düşmüş. Hal böyleyken bizlere kolları sıvama vakti gelmiştir. Yıllardır Tokat’tayız. Tokat’ı tüm ilçeleri ile birlikte karış karış biliyoruz. Sorunları da biliyoruz bu sorunlarının çözümlerini de biliyoruz. Vatandaşımız bizlere bu kutsal görev yani kendi vatandaşımızın kölesi olma görevini bizlere layık görürse eğer Tokat’ımızla birlikte Turhal’ımızı da tüm ilçelerimizle birlikte ayağa kaldırıp bir cazibe kendi ve sürekli göç alan bir kent haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat