TURHAL’IN İKRAM ÇEŞMESİ

Turhal Belediyesi iftar sonrasında İkram Çeşmesi'nden vatandaşlara Osmanlı döneminin vazgeçilmez içeceklerinden şerbet ikram ediyor.

            Turhal  Belediyesi, Ramazan ayında soğukluğu ile içi ferahlatan, şifa kaynağı şerbeti ilçe sakinlerine ikram ediyor. Osmanlı döneminde su ve ilaç yerine kullanılan şerbet, Turhal Belediyesinin İkram Çeşmesi'nden akıyor. Turhallıların iftar sofralarından sonra yoğun ilgi gösterdiği İkram Çeşmesinden akan şerbet, kırmızı rengi ve şekerli tadı ile özellikle çocuklar tarafından çok beğeniliyor.

Bekler, şerbeti elleriyle ikram ediyor.

            Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahalle ve cami çıkışında yapılan şerbet dağıtımlarına Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler de katılıyor. Vatandaşlarla önce iftar sofralarında bir araya gelen Başkan Bekler, daha sonrada ikram çeşmelerinden akan şerbeti elleriyle ikram ediyor.

            İkram çeşmesinin sadece ramazan ayında değil yılın 12 ayında da halka hizmet sunacağını söyleyen Başkan Bekler, "İkram çeşmemiz elektrikli ve tekerlekli. Seyyar olmasından dolayı farklı noktalara taşıyabiliyoruz. Çeşmemizden hem sıcak ikramlar olduğu gibi hem de soğuk ikramlarda bulunabiliyoruz." dedi.

            Ramazan ayı sonrasında okullarda, kuran kurslarında sıcak çorba ikramında bulunacağını söyleyen Bekler “Turhal'ımıza vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat