GÖÇERLERE BİR UMUT AYDINLIK

‘Göçerlere Bir Umut Aydınlık’ projesi kapsamında güneş paneli dağıtım töreni düzenlendi.

            Düzenlenen törende Tokatlı çiftçilere 409 tane güneş paneli dağıtıldı ve yakın zamanda da 250 civarında Güneş Paneli dağıtımı olacağının müjdesi verildi.

            Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinde düzenlenen programa Vali Ömer Toraman, Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin, Birlik Başkanı Turan Saldırıcıer ve çok sayıda çiftçi katıldı.

            Programın açılış konuşması Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Turan Saldırıcıer tarafından yapıldı.

            Tokat’ta ki yetiştiricilerin sorunlarını tespit ederek çözüm üretmeyi amaçladıklarını belirten Saldırıcıer, üretilen çözümlerin çoğu zaman maddi imkan yetersizliğinden dolayı sonuca ulaşmakta geciktiğini, bu sorunu ortadan kaldırmak için de bütün destekleme kurumlarının yollarını aşındırdıklarını söyledi.

            Tokat’ta yaylaya çıkan yetiştirici sayısının bin 200 civarında olduğunu belirten Saldırıcıer, tüm yetiştiricilere güneş paneli dağıtılacağını kaydetti. 

            Daha sonra konuşma yapan Vali Ömer Toraman, çiftçilere dağıtılan güneş panellerinin hayırlı olmasını dileyerek, “Memleketimizin üretime ihtiyacı var, çok çalışmamız lazım. Hepimiz ne işle meşgulsek o işi en iyi şekilde yapmak için çok çalışmamız lazım. İhtiyaç duyduğunuz her yerde, devletimiz ilgili kurumlarımız sizin yanınızda. Başta Tarım Bakanlığımız olmak üzere, sizlere destek olmak için sürekli yeni politikalar, değişikler, yeni mekanizmalar geliştiriyorlar. Hükümetlerimiz daima üreticinin yanında.  Yeni bir kaynağa kavuştuk biz, Doğu Karedeniz Kalkınma Projesi kısa adı DOKAP hayata geçtikten sonra Tokat o projeye sonradan dâhil oldu. 2016 yılının sonlarında dâhil oldu ama çok şükür 2017 yılında DOKAP a güzel projeler sunduk. Projelerimiz büyük ölçüde kabul gördü. Çok güzel projeler var. Onları birer birer hayata geçireceğiz” dedi.

            Program güneş panellerinin çiftçilere dağıtılması ile sona erdi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat