ÖZEL AYIŞIĞI İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİ GEZDİ

Özel Ayışığı İlkokulu tarafından öğrencilerde farkındalık oluşturmak ve yaşadıkları şehri tanımalarına katkı sağlamak amacıyla geziler düzenlendi.

            Özel Ayışığı İlkokulu 1 B sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Halil Karabacak’ın nezaretinde GOP Ziraat Fakültesi, Tokat Huzur evi, Tokat Müzesi ve tarihi Latifoğlu Konağını ziyaret etti. 

Derslerin son bulması ile birlikte yaz tatili öncesi düzenlenen etkinlikler kapsamında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesine giden öğrenciler, Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. İzzet Kadıoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Turgut Atay ile sohbet ederek, laboratuar da gerçekleştirilen bilimsel çalışmalara tanıklık ettiler.

            İlerleyen zamanda çocukların tarihine, manevi değerlerine sahip çıkmaları, topluma duyarlı insanlar olarak yetişmesi için Tokat Huzur Evi, Tokat Müzesi ve tarihi Latifoğlu Konağına da gidildi. Huzur Evinde yaşlıları ziyaret eden öğrenciler kendi emekleri ile hazırladıkları hediyelerini yaşlı amca ve teyzelerine verdi. Huzur evinde kalan yaşlılarla ilgili bilgi sahibi olan öğrenciler bir süre huzur evi sakinleri ile sohbet etti.

            Bir hafta geneline yayılmış gezi programı ile çocuklarda toplumsal duyarlılık konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Özel Ayışığı İlkokulu 1 B sınıf öğretmeni Halil Karabacak, "Ayışığı Okulları olarak akademik ve sosyal eğitimlerde her zaman en ilerde olmayı hedefliyoruz. İleriki zamanlar da gündemi şekillendirecek olan bu bireylerin tarihine, manevi değerlerine sahip çıkarak topluma duyarlı insanlar olarak yetişmelerini istiyoruz." dedi.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat