CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz:

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Tokat’ın ilçelerini ve köylerini gezmeye devam ediyor. Tokat’ta Sivil Toplum Kuruluşlarını, çarşı ve pazar esnafını, ziyaret eden Durmaz gittiği her yerde CHP’nin seçim bildirgesini anlatıyor.

            Milletvekili Kadim Durmaz ve beraberindeki heyet, seçim çalışmalarını anlatarak, seçim sonrasında parti programları çerçevesinde hayata geçirecekleri projelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

            Seçim gezileri kapsamında, Zile, Turhal ve Sulusaray ilçelerini ziyaret eden Durmaz, her ilçede STK temsilcileriyle ve partililerle bir araya geldi.

CHP’li Durmaz Turhal’da Şeker işçileriyle bir araya geldi

            Turhal’da Şeker-İş Sendikasını ziyaret eden Durmaz, fabrika işçileriyle bir araya gelerek, “CHP iktidarında satılan fabrikaların özelleştirmesini iptal edeceğiz. Turhal Şeker Tokat’ın can damarıdır, nakliyecisinden, çiftçisine, işçisine kadar binlerce kişinin geçim kaynağıdır; ekmeğimize, can suyumuza, Şeker Fabrikamıza dokunmalarına izin vermeyeceğiz. Şeker vatandır, satılamaz." dedi.

Nakliyeci ve Şöförler Birliğini ziyaret eden durmaz, “Nakliyeci ve Şöför esnafının sorunlarının çözümü CHP iktidarında olacak ” dedi.

Seçim Bildirgesinden notlar paylaşan Durmaz, "Taşımacılık sektöründe çalışan şoför ve diğer personelin ücret, fazla çalışma, izin ve sosyal güvenlik sorunlarını çözeceğiz. Yetkili bakanlıklar ve kurumlar aracılığıyla etkin bir yol denetim sistemi kuracağız.

SİGORTA VE VERGİ MALİYETLERİ DÜŞECEK

            Trafik sigortalarında % 10 SGK, % 5 BSMV kesintilerini kaldırılacak. Nakliye sektöründeki küçük esnafın da kredi kullanabilmesi için Bankalar ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatiflerinin belirlediği koşulları yeniden düzenleyeceğiz. Yollarda büyük emek harcayan ve yıpranma payı olmayan şoförlere erken emeklilik gelecek." dedi.

            Durmaz, 24 Hazirandan sonra iktidara geleceklerini ve kurulacak CHP iktidarında emeklilerin maaş sorunlarından, yaşam standartlarının geliştirilmesine kadar insanı merkeze alan politikalar uygulayacaklarını belirtti.

EMEKLİLERİMİZ HASTANELERE GİDEMİYOR

            Emeklilerimizin, muayene ücreti, ilaç katkı bedeli ve ilave ücret adı altında hastanelerde çok sayıda ödeme yaptığını belirten Durmaz: “Ömrünü ülkemize adayan insanlara vefa borcumuzu ödemek zorundayız. Tüm emeklilerimizin sağlık hizmetleri bütünüyle devlet eliyle sağlanmalı ve herhangi bir ek ücret alınmamalıdır.” dedi. Seçim ilanından önce parti olarak emeklilerin ulaşım sorunlarını da gündeme getirdiklerini, konuyla ilgili kanun teklifi verdiklerine de hatırlatan Durmaz, “Emeklilerin kimi kentlerde ücretsiz ulaşım hakkı söz konusu; ama emeklimiz başka bir kentte gittiğinde bu hakkını kullanamıyor. CHP iktidara geldikten sonra yapacağımız ilk işlerden biri emeklilerin kullandığı ücretsiz seyahat kartını, tüm kentlerde kullanılabilir hale getirmez olacak.

ENGELLİLER İÇİN ENGELLER KALKACAK

            AKP bugüne kadar engellilerin eğitim, sağlık, istihdam haklarını bir lütuf olarak sundu.

            Oysa Sosyal devlet ve insanı merkeze alan bir yönetim anlayışının gereğidir, engelli vatandaşlarını gözetmek. CHP iktidarında engellilerimizin tüm devlet olanaklarından ve anayasal haklardan eşit biçimde yararlanması için sosyal devlet sorumluluğuyla hareket edeceğiz.

            Tüm kamusal alanlar ve kamu hizmetleri engellilerimiz için ulaşılabilir hale gelecek. Özellikle engellilerimizin sağlık raporu alımlarında yaşadıkları sıkıntıları, sağlık kuruluşlarında ilgili bir birim oluşturarak çözeceğiz.

            Raporlardaki engellilik oranlarının düşürülmesi nedeniyle hak kayıpları yaşayan vatandaşlarımıza her türlü kolaylığı sağlayacağız.

Gazilerimizin Mağduriyeti Giderilecek

            Bu konuda özellikle gazilerimizin yaşadığı mağduriyetleri de göz ardı edemeyiz. Öncelikle gazilerimiz arasında yapılan ayırımcılığı bütünüyle ortadan kaldıracağız. Rapor yönetmelikleri nedeniyle engelli sayılmayan tüm gazilerimiz için yeni bir süreç başlatmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat