107 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

Tokat'ta 107 bin 808 öğrenci karnelerini alıp yaz tatiline başlamanın heyecanı yaşadı.

            2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Tokat'ta 107 bin 808 öğrenci ve 6 bin 907 öğretmen yaz tatiline girdi. İl genelinde tüm okullarda karne heyecanı yaşanırken İl Milli Eğitim Müdürlüğünün karne töreni ise Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'nın katılımıyla Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldı. İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Anadolu Teknik Programı birincisi Ramazan Boyraz ve Anadolu Meslek Programı birincisi  Kadirhan Güldemir'in okul mezunları kütüğüne isimlerini çakmasının ardından konuşma yapan Okul Müdürü Ali Vanlıoğlu, "2017-2018 eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. 4 sene boyunca olduğu gibi bu sene de en ufak bir disiplin hadisesi olmadan eğitim öğretim dönemimizi kapattık. Bu sene oldukça verimli geçti. Bölümdeki öğrencilerimizin çoğunu il içinde ve iller arası bilim, teknik ve kendi tecrübeleri ışığında yetişmeleri için teknik gezilere gönderdik. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizi; vatanımıza, milletimize, ailesine ve iş dünyasına iyi bir şekilde yetiştirip kendilerine özgüveni olan bireyler olarak hayata gönderiyoruz." dedi.

            Öğrencilere hitap eden Vali Dr. Ömer Toraman da, "Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizler bu ülkenin geleceği için çalışacak üretecek olan gençlersiniz. Aileleriniz de öğretmenleriniz de sizlerle gurur duyuyorlar. Allah yolunuzu açık etsin. İnşallah güzel bir tatil döneminden sonra daha dinlenmiş olarak yeni eğitim öğretim döneminde tekrar bir araya geliriz." ifadelerini kullandı.

            Konuşmaların ardından okul birincileri; ATP 12-A Elektrik-Elektronik Bölümünden Ramazan Boyraz, ATP 12-A Metal Teknolojisi Bölümünden Kadirhan Güldemir, 9. Sınıflardan Eraslan Doruk, 11. Sınıflardan ATP 11-A Elektrik ve Elektronik Bölümünden Umut Sürer'e karne ve ödülleri Vali Dr. Ömer Toraman tarafından verildi.

            Okul kütüphanesinden en fazla kitap okuyan 9-K sınıfından Hüseyin Bulut, okuma grubu öğrencilerinin yaptığı okumalar ve analizler neticesinde okuma grubunun birincisi olan bilişim 12-A sınıfından Mehmet Esat Kepenek, okul kütüphanesine kazandırılmak amacıyla geri dönüşüme en fazla katkı sunan öğrenci Mobilya 11-A sınıfından Ahmetcan Purçu'ya karne ve ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı takdim etti.

            Kuran'ı Kerim okuma yarışmasında il ikincisi olan elektrik 12-A Niyazi Kaya'ya karne ve ödülünü Eğitim Bir Sen Tokat 1 No.lu Şube Başkanı Şaban Ceylan verirken, okula misafir olarak Afganistan'dan gelen ve gösterdiği uyum ve başarıdan dolayı arkadaşlarının ve öğretmenlerinin sevgisini kazanan 9-I sınıfından Mustafa Haydari'ye ödülünü Okul Müdürü Ali Vanlıoğlu takdim etti.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat