TÜRK SPORUNUN YENİ YETENEKLERİ TOKAT’TA KEŞFEDİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Türkiye geneli 81 İlde İlkokul 3.sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacakları Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi ilimizde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 07 Mayıs - 06 Haziran 2018 tarihleri arasında Tokat Merkez ve İlçelerimizde İlkokul 3. sınıf öğrencilerinin katılımlarıyla başarılı bir şekilde yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği protokolü kapsamında 81 ilimizde eş zamanlı olarak hayata geçirilen proje kapsamında,Tokat Merkez ve İlçelerinde büyük bir çalışmanın yapıldığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Türk sporunun uluslararası standartlara uygun şekilde geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarı elde edilebilmesi başta olmak üzere, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuklarımıza sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini Tokat’ta başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

Öğrencilerimizin boy kilo, oturma yüksekliği/kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti, 20 metre sürat koşusu başlıklarında oluşan 8 istasyonda değerlendirilerek uygun spor branşlarına yönlendirilecektir.

Tokat İl Merkez ve ilçelerimizde bu projeye katılan öğrenci sayımız 4 Bin 22’dir. İnşallah bu sayı içerisinde çok başarılı sporcular Ülkemiz sporuna fayda sağlayacaktır.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesinin İlimizde başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde ki desteklerinden dolayı Tokat Valiliğimize, Tokat Belediyemize, büyük bir özveri ile çalışmalarda bulunan İl Yürütme Kurulu, Proje Uygulama Ekibimize, Antrenörlerimize ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimize emeklerinden dolayı Şahsım ve Kurumum adına teşekkür ediyorum.”

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat