ALMUSLULAR BİRLİK VE BERABERLİK İFTARINDA BULUŞTU

Kısa adı Almus-Der olan Almus Belde ve Köyleri Kültür Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “Dostlar Almus’la Özel, İftar Dostlarla Güzel” konulu iftar programı Tower otelde yapıldı.

            Katılımın yoğun olduğu programa Almus Belediye Bşk. Hüseyin Arıkan, belde başkanları, partilerin ilçe temsilcileri, şube müdürleri, dernek yöneticileri ve çok sayıda Almuslu katıldı.

Almus-Der Başkanı Hasan Önür, iftar programında kısa bir konuşma yaptı. Dernek olarak ilk defa iftar yemeği düzenlediklerini belirten Önür, “Sayın Almuslu hemşerilerimiz ve kıymetli misafirler öncelikle sizleri Yüce Allah’ın bereketi mağfireti ve selamıyla selamlıyorum.Bugün şehit olan Said Uslu olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet tüm yurdumuza başsağlığı diliyorum Mekânları cennet olsun. Almus-Der olarak ilkini düzenlediğimiz iftar programına teşriflerinizden ötürü teşekkür eder saygılar sunarım. Almus-Der olarak kurulduğu günden beri Almus’un ve Almuslu hemşerilerimizin tüm sorunlarını dile getirdik ve bundan sonrada getirmeye devam edeceğiz iftarımızın amacı birlik beraberlik sağlayarak Tokattaki Almuslularla Almus ta yaşayan Almusluları bir araya getirmekti. İnşallah aynı etkinliği Muharrem ayında da gerçekleştirmek istiyoruz.Sizlere kısaca ilerde yapmak istediğimiz aktivitelerden söz etmek isterim.İlk önce şehit ailelerine moral gecesi düzenlemek, Almus Belde ve Köyleri tanıtım katalogu bir de en büyük hedefimiz tüm derneklerimizi bir çatı altında toplayıp hemşerilerimize Tokat’ta Almus hizmet binası kazandırmak” şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat