ŞEHİT ÖZEL HAREKAT POLİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şırnak'ın Güneyçam bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışma sırasında şehit olan Özel Harekat Polis Memuru Said Uslu Erbaa'da son yolculuğuna uğurlandı.

            Şehit Özel Harekat Polis Memuru Said Uslu'nun naaşı Şırnak'ta 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki törenin ardından cumartesi günü öğle saatlerinde askeri uçakla Tokat'a getirildi. Tokat Havalimanı'nda Şehit Uslu için düzenlenen törende özel harekat polisleri meslektaşlarının naaşını omuzlarında taşıyarak, tekbirler getirdi. Daha sonra karayolu ile Erbaa ilçesine getirilen Şehit Uslu, ilçeye bağlı Karayaka Kasabasında 18.00'de düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin babası Ahmet, annesi Abide ve eşi Şeyma Nur Kavuncu Uslu tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin kayınpederi AK Parti Çorum milletvekili adayı Erol Kavuncu'nun da oldukça üzgün olduğu görüldü.

            Düzenlenen törene; Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Tokat Valisi Ömer Toraman, Tokat milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Celil Göçer, Zeyid Aslan, Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan ve il protokolü katıldı.

            Ahmet-Abide çiftinin 3 çocuğundan büyüğü olan şehit Uslu'nun 1 ay önce Şeymanur Kavuncu Uslu ile nikah kıydığı, Temmuz ayı sonunda ise düğün yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat