BAKANLIK GELİRSE SEVE SEVE KABUL EDERİZ

Tokat Milletvekili Zeyid Aslan yeni sistemde milletvekilliği yapmış deneyimli isimlerin bakan olma isminin belirdiğini ifade ederek, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda yeniden cumhurbaşkanı seçileceğine ben inanıyorum. Kendisi böyle bir süreç içerisinde bize böyle bir görev verirse tabi ki Tokat adına ve kendi adımıza bunu seve seve kabul ederiz." dedi.

 

Tokat Milletvekili Zeyid Aslan 24 Haziranda milletvekilliği görevinin sona ereceğini belirterek, "Milletvekilliği görevim sona ermiş olsa bile partimizden ve davamızdan vazgeçmeyip, hizmet etmeye devam edeceğiz. Tokatlılar için de ne kadar çalışsak onların hakkını ödeyemeyiz. O yüzden bizim Tokat’a ve Tokatlılara çok borcumuz var. Milletvekilliğim 24 Haziran itibari ile son bulsa bile ben Tokat adına yapılabilecek ne varsa yapmaya hazır olacağım." dedi.

 

            Tokat Milletvekili Zeyid Aslan basın mensuplarıyla iftarda buluştu. Samimi açıklamalarda bulunan Aslan, Tokatlılardan helallik istedi. 24 Haziranda milletvekilliği süresi dolacak olan ve tekrar milletvekili adayı olmayan Aslan'ın, milletvekilliği dönemindeki tecrübeleri göz önüne alınarak yeni sistemde bakan olabileceği kulislerde konuşulurken, bakanlık söylemlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

            Açıklamasında 24 Haziran itibari ile milletvekilliği görevinin sona ereceğini anımsatan Aslan, basın mensuplarına yönelik konuşmasında, "16 yıl boyunca sizlerle çok mesaimiz geçti. Sizler, biz siyasilerin eli, ayağı, gözü, kulağı oldunuz. Ben bu vesile ile sizlere çok teşekkür ediyorum. Tokat’a sizlerle birlikte hizmet etmekten büyük bir memnuniyet duydum. Allah hepinizden razı olsun." dedi.

            Milletvekilliği sonrasında AK Parti davası için hizmet etmeye devam edeceğini belirten Aslan, "Bizler, içerisinde bulunduğumuz siyasi partiyi siyasi partiden ziyade bir hareket olarak, bir dava olarak görüyoruz. O yüzden milletvekilliği görevim sona ermiş olsa bile partimizden ve davamızdan vazgeçmeyip, hizmet etmeye devam edeceğiz. Bir nefer olarak gücümüz yettiğince AK Parti’ye hizmet etmeye devam edeceğiz. Ayrıca bizi dört dönem boyunca milletvekili seçen, bir nevi ismimizi markalaştıran Tokatlılar için de ne kadar çalışsak onların hakkını ödeyemeyiz. O yüzden bizim Tokat’a ve Tokatlılara çok borcumuz var. Milletvekilliğim 24 Haziran itibari ile son bulsa bile ben Tokat adına yapılabilecek ne varsa yapmaya hazır olacağım. Siyasi hayatıma nokta koyma hususunda şahsi olarak bundan hiçbir rahatsızlığım yok.

            Seçim süreci içerisindeyiz. Türkiye geçen yıl yapılan referandumla birlikte bir sistem değişikliğine gitti. Bu sistem değişikliğinin bir gereği olarak erken seçim zorunluluk haline geldi. İnşallah 24 Haziranda sistemin gereği olarak sandıkta iki oy kullanarak bir cumhurbaşkanını bir de milletvekillerini seçeceğiz. Bu seçim, yeni sistemin ilk oylaması olacağı için çok önemli. Bizler, seçim çalışmalarımız kapsamında Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başarılı olabilmesi için çalışıyoruz." diye konuştu.

BAKANLIK AÇIKLAMASI

            Aslan, hakkında yeni sistemde bakanlık verileceğine ilişkin yapılan söylemlerle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

            "Yeni sistemin gereği olarak aday olmayan herkesle ilgili bir bakanlık beklentisi doğal olarak konuşuluyor. Çünkü cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde yasama organı üyesi olan milletvekilleri bakan olamayacağı için, milletvekilliği yapmış deneyimli kişilerin bakan olma ihtimali tabi ki beliriyor. Ama bu noktada bizim bu konuyla ilgili bir şey ifade etmemiz çok da doğru olmaz. Nihayetinde hükümeti kuracak olan Cumhurbaşkanının bu konudaki takdirleri olacaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda yeniden cumhurbaşkanı seçileceğine ben inanıyorum. Kendisi böyle bir süreç içerisinde bize böyle bir görev verirse tabi ki Tokat adına ve kendi adımıza bunu seve seve kabul ederiz. Başta da belirttiğim gibi biz bu davanın neferleriyiz. Bize hangi görev verilirse o görevi seve seve yapmaya her zaman hazırız.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat