SAADET PARTİSİNDEN İSTİFA AÇIKLAMASI

Saadet Partisi (SP) İl Başkanlığınca, Zile ilçe Başkanı Serdal Akçay'ın SP lideri Temel Kramollaoğlu'nun politikalarından dolayı istifa ettiği yönünde çıkan haberler yalanlandı. İl Başkanlığınca haberin çıktığı yayın organına tekzip gönderildiği belirtildi.

            Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığınca konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle oldu:      

            "24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Saadet Partisi'ne yönelik algı operasyonları, iftira ve karalama kampanyaları arttı. Sistematik bir şekilde düzenli olarak hedef gösterilen Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, bu kez 2 ay önce ailevi nedenlerden dolayı istifasını veren Zile İlçe Başkanı üzerinden yıpratılmaya çalışıldı.

            Başta A Haber ve devletin Anadolu Ajansı'nın algı operasyonu bir kez daha ellerinde patladı. 26 Nisan 2018 tarihinde "ailevi nedenlerden dolayı" istifa dilekçesini Saadet Partisi Zile İlçe Başkanlığı'na yazan Serdal Akçay isimli şahıs Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu aleyhinde kullanıldı.

'Serdal Akçay ilçe başkanı değildir, 2 önce ailevi nedenler istifa etmiştir'

            Basında çıkan haberler sonrası söz konusu durumu yalanlayan Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığı, İl Başkanı Mustafa Özdemir imzalı tekzip metnini A Haber'e gönderdi.

            Zile İlçe Başkanı olduğunu iddia ederek ilçe başkanının istifa ettiği haberinin doğru olmadığı belirtilen tekzipte, söz konusu olan Serdal Akçay isimli şahsın 26 Nisanda iş yoğunluğu ve ailevi sebeplerden dolayı eşi Kübra Akçay ile birlikte istifa ettiği vurgulandı.

A Haber'a gönderilen tekzipte şu ifadelere yer verildi;

            'Sn A Haber yetkilileri. 10.06.2018 Pazar günü ekranlardan ve internet haber sitenizden takip ettiğimiz, Zile İlçe Başkanı olduğunu iddia ederek ilçe başkanımızın istifa ettiği haberi doğru değildir.

            Söz konusu olan Serdal Akçay isimli şahıs Zile İlçe Başkanımız değildir, söz konusu kişi iş yoğunluğu ve ailevi sebepler ile ekte sureti gönderilen 26.04.2018 tarihinde eşi ile birlikte istifa etmiştir. Halen mevcutta Zile İlçe Başkanımız Nihat Utaş Beyefendidir. Bu haberle ilgili gerekli düzeltmelerin yapılmasını kanuni haklarımız saklı kalmak üzere rica ederim. Mustafa Özdemir Saadet Partisi Tokat İl Başkanı'

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat