TEMİZ ŞEHİR TOKAT

Tokat’ta Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve 600 Evler mahalle Muhtarlığı işbirliğinde çocuklarda temizlik bilinci aşılamak için ‘Temiz Şehir’ temalı etkinlik gerçekleştirildi.

600 Evler Mahalle muhtarlığı önünde düzenlenen programa Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  Tokat 600 Evler Mahalle Muhtarı Mücahit Duran, Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Şefi Erol Fındık, mahalleli çocuklar ve aileleri katıldı.

Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları tarafından erkek çocuklara top, kız çocuklara bez bebek hediyeleri alındı. programda dağıtılan kitaplara Çizgi Kitap Evi sponsor oldu.  Yeşilırmak Bilgi Evi öğrencileri de programa katıldı.

Tokat Belediyesi olarak iki yüze yakın personel ile her gün çöp toplandığını belirten Başkan Eroğlu, şehri temiz tutmanın herkesin görevi olduğunu belirterek çocuklardan çevrelerini temiz tutacaklarına dair söz aldı.

Temiz şehir Tokat’ı sözünü sürekli vurguladıklarını belirten Başkan Eroğlu, “Peygamberimizin güzel bir sözü vardır, temizlik imandandır diye, onun için biz temiz olacağız. Hem kişisel anlamda bakımımızı temizliğimizi yapacağız. Diğer taraftan da şehrimizi de temiz tutacağız. Diyelim ki bir parka gittik, elimizde bir su şişişi, var o pet şişesini çöpe atacağız. Biz büyüklerden bu şekilde yanlış yapan biriside olursa gideceğiz uyaracağız. Eğer biz böyle yaparsak şehrimizi temiz tutarız. Güzel bir söz var, ‘şehrimiz evimiz’ diye. Nasıl ki biz evimizi tertemiz tutuyoruz, çöpleri halının üzerine atmıyoruz, yaşadığımız sokaklar caddelerde bizim evimiz gibidir, buraları da tertemiz tutmalıyız” dedi. 

Daha sonra açıklama yapan 600 Evler Mahalle Muhtarı Mücahit Duran, “Bu günkü etkinlikte çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak istedik. Bu güzelliğin oluşmasında temizlik görevlisi arkadaşlarımızın çok büyük katkıları var, bizlere de onlarla birlikte hareket etmek düştü. Gerçekten yoruluyorlar dediler ki sadece bizim temizlememizle bizim gayretlerimizle olan bir şey değil. Çocuklarımızı bu şekilde yetiştirmek onlara çevre bilincini aşılamak onlar için de faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Şefi Erol Fındık yaptığı konuşmada “İddialıyız, temiz şehir Tokat diye yola çıktık. Başkanımıza söz verdik. Türkiye’nin en temiz şehri Tokat’ın olması amacımız. Bu amaca ulaşmak için gece gündüz 7/24 ekiplerimizle hizmet veriyoruz. İnşallah Türkiye’nin en temiz şehri Tokat Bayrağını başkanımızın odasına makamına getireceğiz ” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından çocuklara hediyeleri dağıtıldı. 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat