TOKATSPOR İÇİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
TOKATSPOR İÇİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

26 Haziran tarihi Tokat için önemli bir gün olduğu kadar Tokatspor için de önemli bir gün. 19 Mayıs 1919 yılında Kurtuluş Mücadelesini başlatan Mustafa Kemal Atatürk 26 Haziran 1919 yılında Tokat’ımıza ilk kez gelmişti. Bugün Atatürk’ün Tokat’a gelişinin 99. yıl dönümü kutlanacak. Diğer yanda, 26 Haziran 1969 tarihi de Tokatspor’un kuruluş tarihi olarak kayıtlarda geçiyor. Ve bugün Tokatspor’un 50. kuruluş yılı olacak.

            Tokatsporlu taraftarlar 50. yıl için kulübünün başarılı bir sezon geçirmesini isteye dursun henüz 29 Haziran 2018 tarihinde yapılması gereken ikinci olağan genel kurul toplantı gününde nasıl bir sonuç çıkacağı belirsizliğini koruyor.

            Tokatspor taraftarlarından ve aynı zamanda Radyo Sinerji sahiplerinden Muhsin Şenocak, 26 Haziran tarihinin Tokat ve Tokatspor için önemini dün sosyal mecra hesabından paylaşarak kamuoyuna hatırlatmalarda bulundu. Şenocak’ın dünkü paylaşımı şöyle oldu:

            “YARIN (BUGÜN) 26 HAZİRAN 2018…

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN TOKATA TEŞRİFLERİNİN 99. YILDÖNÜMÜ...

VE AYNI ZAMANDA ŞANLI TOKATSPORUMUZUN, 26 HAZIRAN 1969 YILINDA DR. ZEKİ AKENGİN BAŞKANLIĞINDA KURULUŞUNUN 50. YIL DÖNÜMÜ...

BU GÜZEL VATANI BİZLERE EMANET EDEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ARKADAŞLARININ RUHU ŞÂD OLSUN…

TOKATSPORUMUZA KURULUŞUNDAN BUGÜNE HIZMET ETMİŞ TÜM BÜYUKLERİMİZİN VEFAAT EDENLERİNE ALLAH'TAN RAHMET DİLIYORUM.

HAYATTA OLANLARINA ALLAH'TAN SAĞLIK MUTLULUK DİLİYORUM...

50. YILIN KUTLU OLSUN TOKATSPOR”