TATİL COŞKUN, SPOR TUTKUN OLSUN

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 23 farklı spor dalında açılan İl Spor Merkezleri Kayıtları tüm hızıyla devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, gerek dev tesisleşme hamlesiyle, gerek uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarılarla, gerekse Türk sporunun marka değerinin artış göstermesiyle beraber sporcu yetiştirme alanında da önemli adımlar atıyor. Bu kapsamda "Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın " sloganı ile Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından İl Spor Merkezleri açıldı. Ücretsiz olan kurslara halkın yoğun bir ilgisi var.

Kurumun resmi sitesinden yapılan bilgilendirme şöyle oldu:

“Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından ücretsiz olarak açılan kurslarımızda çocukları ve gençleri spora kanalize etmek, spor yolu ile onları kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven, hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli takdir edebilen, başkalarına karşı saygılı, işbirliği yapan, kendini kontrol edip kurallara uyabilen bir nesil yetiştirebilmek ve spor kulüplerine yeni sporcular kazandırmak amacıyla, İl Spor Merkezlerimize 5 ile 18 yaş arası herkes kayıt yaptırabileceklerdir.

İl Spor Merkezleri Spor Dalları;

Taekwondo, Tenis, Satranç, Güreş, Voleybol, Cimnastik, Badminton, Judo, Halter, Oryantiring, Hentbol, Basketbol, Atletizm, Karate, Masa Tenisi, Futbol, Boks, Mushu, Dart, Bocce, Özel Sporcular, Okçuluk ve Yüzme (ücretli)

Gerekli Belgeler

Sporcu Tanıtma Kartı -Sporcu Bilgi Formu
2 adet fotoğraf -1 adet kimlik fotokopisi
Not: Gerekli olan belgeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerimizden temin edilecektir.

Detaylı bilgi için Tel: 0356 214 33 09 Dahili 102-103-104

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat