TOKATSPOR İÇİN YENİ YÖNETİM VE YENİ DÖNEM

Tokatspor’da ilki 22 Haziran 2018 Cuma günü yapılacağı ilan edilen olağan genel kurulda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ikinci toplantı 29 Haziran 208 Cuma gününe kalmıştı. Toplantı için saat 16.30’da Uzunburun Tesislerinde genel kurul üyeleri toplanmaya başladı. Saat 17.0 sularında yeterli çoğunluğun sağlandığının görülmesiyle birlikte açılış yapıldı. Divan oluştu.

Divanda Başkanlığa eski Futbol İl Temsilcisi Şahap Kural, Katip Üyeliklere TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ethem Canikli ve İsmet Kal seçildi.

Divan Heyetinin yerini almasıyla birlikte kongrenin gündem maddelerine geçildi. Saygı Duruşu yapıldı, İstiklal Marşımız okundu.

ŞİRKETLEŞME YETKİSİ İSTENDİ

            Divan Başkanı Şahap Kural, Divan Başkanlığına bir önerge verildiğini duyurdu. Dernek Yönetimine Tokatspor’un Devir İşlemlerinde, şirketleşme yetki verilmesi önerildi.

İLHAN US KARŞI ÇIKTI

Bu önergenin aleyhine söz alan Tokatspor Delegesi, eski yöneticisi İlhan Us oldu. “Ellerinizi vicdanınıza koyup, karar verin. Ben asla evet demem.” dedi.

OKAY KARACAN LEHTE KONUŞMA YAPTI

Konuşmanın üzerine Okay Karacan söz aldı ve “tabiî ki burası bir dernek, demokrasi ile yönetilir. Hakaret ve spekülatif konuşmalar kabul edilemez. Futbol kulüpleri bir dernek mantığıyla yönetiliyor ve ekonomik olarak sıkıntıda. Demek ki hepimiz hata yapmışız. Borçsuz kulüplere baktığımızda idaresi, ekonomik gelir-gider dengesi üzerine kurulmuş, şirketleşmiş kulüpler olduğunu görüyoruz. Ben hiçbir kongreye katılmadım, bir sunum yapılması istendi. 5 yıldır Altınordu Kulübünü takip ettim bir gazeteci olarak, şirketleşmiş bir kulüp. Türk çocuklarının eğitim alma hakkını veriyorlar, sporla yetiştiriliyorlar. Bu model beni çok etkiledi ve Tokatspor’da Zeyid Aslan’ın daveti ile Yönetime girdim. Ben şunu gördüm, bir değişikliğe ihtiyaç var. Ahmet Dursun iyi bir Tokatlı ve futbolsever bir insandır. Bir şeyler yapmak istiyordu ve Beykent Okullarının sahibi Tokat’ta yatırım yapmak isteyince Ahmet Dursun’un çabası ile böyle bir şey olur mu? dedik. Tokatspor Yönetiminin bilançosunda kasa kolaylığı sağlamasıyla kulüp şirketleşmesine karar verildi. Şirketleşmeyle borç yükü bir özel kişiye devredilecek, o yeni kişi yeniden para koyarak yeni Tokatspor oluşturacak ve 4 yıl sonra Süper Lige çıkma hedefiyle çıkıyoruz. Biz bu hedefi gerçekleştiremezsek hiçbir yere varamaz ve o da satmak zorunda kalır. Kulübümüz borçsuz olacak. Yöneticilerimiz fedakarlık yaptılar. Kayyuma gitmedik ve bunu çözemezsek kayyuma gitme tehlikesi var. Ben bir gazeteci olarak destek vereceğim.” dedi.

MUSTAFA ÇEVİRGEN DE KONUŞTU

            Tokatspor Yönetim Kurulu Üyesi, Asbaşkan Mustafa Çevirgen de söz aldı ve borçları kimin yaptığına dair İlhan Us’un sözlerine yanıt verdi. Çevirgen her yıl 3,5 milyon lira açık verdiğini anlattı. Geliri yokken giderleri olduğunu söyledi. “Tokatspor’u yaşatalım. Herkes fedakârlık yapıyor. Çoluğunun çocuğunun rızkını veriyor, hep bir eleştiri alıyor. Bu arkadaşlar Tokatspor’un 7-8 milyon borcunu omuzluyor. 6 milyon lirayla da takım kurmak istiyorlar. Tokatspor hepimizin, anca eleştiri eleştiri… Yazıktır, günahtır. Bu arkadaşlar Tokatspor’a talip olurken Altınordu modelini yapmak için şart koşuyorlar. Buradan yer istiyorlar tesis yapmak için.” dedi.

VEJDİ AYÇA 6 AYLIK ZAMAN İSTEDİ

            Tokatspor Delegelerinden Vejdi Ayça da, “bu altı ay sonra olsun. Bu arkadaşları bir tanıyalım. Bu arkadaşları tanımak için 6 ay istiyorum, bir görelim.” dedi.

ÜMİT KİREÇÇİ KONUŞTU

            Delegelerden Ümit Kireççi de konuştu ve “şirket bu işi bırakırken 20 milyon lira borçla bırakırsa nasıl olacak?” diye sordu.

BAHRİ ÇABUK KONUŞTU

            Delegelerden Bahri Çabuk da konuştu ve 90 kulüpten 17 kulübün şirket olduğunu söylerken “buradaki niyet çok önemli. Şimdi biz burada derneği mi AŞ. yapıyoruz? Sportif A.Ş. mi yapıyoruz? Şayet derneği AŞ. yapıyorsak bu şehrin kaderi ile mi oynuyoruz, bunu bilmiyorum. Kimse bize açık ve net olarak yapılanları da anlatmıyor. Biz bu oylamanın 6 ay sonra yapılmasını istiyoruz, en azından bu insanları bir tanımış oluruz.” dedi.

OKAY KARACAN YANIT VERDİ

            Okay Karacan yine söz aldı ve konuşulanlara yanıt verdi. “2 yıl boyunca dernek ve Aş.’nin birlikteliğine yönelik bir karar var. AŞ ne yapacak Tokat’ı marka şehir yapmaya çalışacak. Borçlar o şirkete ait olacak.” dedi.

            Eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Adnan Çiçek konunun yeterince anlaşılmadığını ve bir müddet daha konuşulmasının uygun olacağına dair fikrini dile getirdi.

            Okay Karacan yeniden söz aldı ve “tereddütler konusunda haklılar. En ufak soru cevaplanana kadar devam edelim. Hamasi cümlelerle burada bir oyun var denilirse, evet burada bir oyun varsa her oyun kötü değildir. Ben Tokatspor Süper Lig’de olsun istiyorum. Dünyanın hiçbir yerinde dernekle yönetim yok. Şirketleşmelerle yönetim var. Avrupa’da kulüpler alınıp/satılıyor, hepsinin logosu ve taraftarları duruyor. Bu kulübün ekonomik olarak dönmesi için bir sermayeye ihtiyaç var. Biz borçların hepsini silelim, bürokraside beklemeden yatırım için imzaları olsun istiyorlar. Şirketleşirken borçlar kapanacak, yatırımlarla girişte herkesin imreneceği bir kulüp olsun.” dedi.

YETKİ İÇİN KABUL OYU VERİLDİĞİ SÖYLENDİ

            Konuşmaların ardından Divan Başkanı, şirketleşme için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi önergesini delegelerin açık oylamasına sundu, el kaldıranları saydı ve “46 tane arkadaşımız kabul oyu kullandı ve yetki verildi arkadaşlar” dedi.

            Gündemin dördüncü maddesine geçildi, faaliyet raporunu, denetleme kurulu raporunu Kulüp Müdürü Murat Yalınalp okudu. Üzerine söz alan olmayınca oylamaya sonuldu ve kabul edildi. Gelir gider tablosunu da Murat Yalınalp okudu. Gelirler toplamı 7 milyon 585 lira olarak ilan edildi. Gider toplamı da 7 milyon 585 lira olarak açıklandı. Söz almak isteyen olmadı, ibraya sunuldu ve kabul edildi. 2018-2019 sezonu tahmini bütçesi 6 milyon 940 lira olarak açıklandı.

PROF. DR. ADNAN ÇİÇEK KONUŞTU

            Dilek ve temenniler bölümünde eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Adnan Çiçek söz aldı. “Son dönemlerde yapılan en heyecanlı kongre oldu, bu şunu gösteriyor ki Tokatspor Kulübü halâ aktif. öncelikle hayırlı olsun, başarılar diliyorum. Şirketleşme konusu daha önce de gündeme geldi, nasip bugüneymiş. Yönetim Kurulundaki kardeşlerimizi duydunuz, elini taşın altına koymuşlar. Şuan söz onlarda, dışardan gelen hemşehrilerimizle beraber umarım güzel olur. Şu kadarını belirtmek istiyorum, elbette ki Tokat konumundaki takımların çok uzun yıllar siyasi ve bürokrat desteği ile nasıl gittiğini hep birlikte yaşadık, güzel günlerimiz de oldu. Yeni dönemde biz onlara başarı diliyoruz hep yanında yakınında olacağız. Bugünden başlayarak basını, seyircisi, herkesi ile onlarla olacağız. İnşallah ümitsizlik yaşanmaz, onların üzerinde sorumluluk olacak, şirketleşme ile daha sorumlu olacaklar.” dedi.

OKAY KARACAN KONUŞTU

            Okay Karacan da söz aldı. “Bugünden daha kötü olmaz, bizden daha fazla sahip olacağa veririz olmazsa. Şunu söyleyebiliriz ki 10 milyon lira borç ödedik, sıfır borçla bırakırız. Ben Eyüp beyi kısa süre önce tanıdım, nasıl borç öderiz diye düşünür olmuş. Bugün batmadıysak onların sayesindedir. Ben arkadaşlarıma çok güveniyorum, bundan daha kötü devretmeyiz. Tokatspor eğer istediği yere gitmezse karşısında evvela Ahmet Dursun ve ben olurum. Kolları sıvar yeniden başlarız. Amacımız üzüm yemek.” dedi.

BAHRİ ÇABUK KONUŞTU

            Bahri Çabuk da konuştu ve “bundan sonrası daha dernek olarak kongrelerimiz olmayacağı için artık şirketleşip yönetileceği için daha Tokat’ta Tokatspor ne olacak diye konuşulmayacak, biz de yanlarında olacağız” dedi.

YÖNETİM LİSTESİ SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Divana Yönetim Kurulu Listesi verildi. Tek liste sunuldu. Yeni Yönetimin Başkanlığını üstlenecek Ufuk Akçakaya “Milletimiz için, çocuklarımız için hayırlı uğurlu olsun.” diyerek oyunu attı.

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

UFUK AKÇAKAYA

AHMET DURSUN

OKAY KARACAN

EMİN YILAR

ENDER DEMİRTAŞ

ÜMİT BAKİ İŞERİ

ALİ ÇELİK

İZZET SANSAR

BURAK OCAKLI

YUSUF KARABEKİROĞLU

ALİ ERASLAN

İSMAİL SAVAŞ

YAVUZ İKİKAT

CEYHUN BEKEN

SEFA KARASU

HÜSEYİN ALPAT

BİLAL DİNÇ

 

 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

 1. Oliver
  30 Haziran 2018 Cumartesi Saat 01:59

  ...Yuzleri gulduren,gonullere serinlik veren/temiz 1-Bahar,Yaz havasi..

  TOHATa,TOHATLIya hayirli,ugurlu olsun.Cok guzel bir haber/Sevindim.

  Dilerim,Insallah ilerisi daha iyi/basarili olur..

  Emek veren,sahip cikanlar sag olsun,var olsunlar..Allah utandirmasin.

  TOKATSPORUMUZu DESTEKLIYELIM/SAHIPLENELIM ki herkese ornek olsun.

  ...Emegi gecen,sorumluluk alan/ilerisi icin umut verenler baki kalsin.

  Mutluyum/TOKATSPORLUYUM!

  En iyi dilekler :)))))

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat