NİKSAR'DAN HABERLER

Niksar Belediyesi çalışmaları kapsamında paylaşılan bilgileri derledik. İşte Niksar Belediyesince yapılan çalışmalardan bazıları.

ŞEHİR KAPISI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Danişmend Gazi Bulvarında yapılmakta olan şehir kapısı çalışmalarını yerinde inceledi.

            Başkan Özcan yaptığı açıklamada, "Kapımızın şehri karşılayan kısımda Fetih ayetlerinin yazılı olduğu, çıkış kısmında ise 'Ayetel Kürsi' olan, Danişmendli renkleri ve Selçuklu motifleriyle süslenmiş şehir kimliğini yansıtacak olan Şehir Kapısını kısa sürede tamamlayacağız." dedi.

GALERİCİLER SİTESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçede faaliyet gösteren galericileri tek çatı altında toplamak adına yapımını sürdürülen Galericiler Sitesindeki kaba inşaatı yerinde inceledi.

            Başkan Özcan yaptığı açıklamada, "Projemiz kapsamında kısa süre içerisinde çatı kaplama çalışmalarımıza başlayacağız." dedi.

YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Alt yapı çalışmaları tamamlanan İsmet Paşa Mahallesi Özgür Sokakta yol yenileme faaliyetlerini inceledi.

            Başkan Özcan yaptığı açıklamada, ‘‘Alt yapı çalışmalarını tamamladığımız tüm yollarımızı yenilemeyi hedefliyoruz. Mahalle sakinlerimiz güle güle kullansınlar.’’ dedi.

HERŞEY ‘ÇOCUKLAR OKUSUN DİYE’

            Niksar Belediyesinin sosyal projeler kapsamında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Çocuklar okusun diye’ adlı yarışma kapsamında yaz tatilinde öğrencilerin okudukları kitaplar aileleri tarafından tespit edilerek, tatil sonunda tespit evrakları belediyeye teslim edilecek.

            Bu proje dahilinde birinci olan öğrenciye bisiklet, ikinci öğrenciye tablet, üçüncü olan öğrenciye ise eşofman ile ayakkabı hediye edilecek.

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan “İki yıl önce başlattığımız okuma yarışması öğrencilerimizden büyük ilgi görmüştü. Öğrencilerimizin okuma alışkanlığı arttırmak için bu yarışmayı tekrardan başlattık. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza şimdiden bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.

BOL BOL KİTAP OKU HEDİYEYİ KAP!

            Yarışma hakkında bilgi veren Özdilek Özcan, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yaz tatili boyunca okuduğu kitapların sayfa sayılarını bir kâğıda yazarak, ailelerinin okuduklarından emin olmaları sonrası sayının altına imzalarını atacaklar. Bu kâğıtları bir zarfa koyup, üzerine isim, sınıf ve okul isimlerini yazıp, okullar açıldığında okul müdürlerine teslim edecekler. Okulların açıldığı hafta kurulan juri üyelerinin yapacağı değerlendirme ile çocuklarımızı hediyeleri ile buluşturacağız. Üç öğrenci de aynı okuldan çıktığı vakit, o okulumuz da ayrıca ödüllendirilecektir. Detaylı bilgiler okul müdürlerimize iletilmiştir. Şimdiden çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

            Kitap okuma yarışmasında okunacak kitaplar ise; 100 Temel Eser, Türk Klasikleri, Türk Devlet Adamlarının Hayatı, Ünlü Türk Büyükleri, Bilim Adamlarının Hayatları, Dünya Klasikleri, Hayatta Başarı Artırmayı Teşvik Eden Kitaplar, Değerler Eğitimi ve Milli, Manevi ve Ahlaki kitaplar olarak belirlendi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat