TURHAL’DA ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Turhal Belediyesi yapmış olduğu yatırımlarla devam ediyor. Turhal Belediyesi yerel yönetimlerde çok önemli yatırımlara imza attı.

            2017 yılının Turhal için yatırım yılı olarak geçtiğini ifade eden Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, " İlçemizde 30 kilometre alt yapı yaptık. Bu alt yapıya 10 milyon lira harcadık. Turhal'da daha önce zamanında alt yapıya yatırım yapılmamıştı. Alt yapı riskli bir yatırımdı. Parayı toprağın altına gömersiniz, her tarafı kazarsınız ve insanlar bu kazılardan rahatsız olurlar. Ama biz bütün bu riskleri göze alarak 30 km'lik alt yapıyı 1 yılda döşemeyi başardık.

ASBESTLİ BORULAR DEĞİŞTİ

            Yapılan 30 km'lik alt yapının 20 kilometresinin eski su borularının yenilenmesi olduğunu söyleyen başkan Bekler, 10 km'lik kısmın ise yağmur suyu hattı döşenmesi yapıldığını kaydetti. Turhal'da asbestli boru bırakmadıklarını ifade eden Bekler hatları değiştirilen bölgelerden artık arıza haberi alınmadığını sözlerine ekledi.

SON 4 YIL İÇİNDE 80 BİN TON ASFALT

            Asfaltı yenilenmeyen mahalle kalmadığını belirten Başkan Bekler, "2017 yılında tek seferde 70 bin ton asfalt döşedik. Bizim son 4 yılda yapmış olduğumuz parke çalışması 250 bin metre kare yani 4 yıl içerisinde 600 bin metre kare parke çalışması yapmışız. Orantıya vurduğumuz zaman bizden önceki belediye başkanları 10 yılda 250 bin metre kare parke döşemiş ama biz sadece 1 yıl içerisinde 2017' de 350 bin metre kare parke döşedik. Asfalt ve parke çalışması yanında doğalgazı götürmediğimiz mahalle kalmadı. Tüm mahallelerimiz şuanda doğalgazını almış durumda. Ayrıca sosyal etkinlikler kapsamında ise 4 yıl içerisinde 300 salon programı gerçekleştirdik" dedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat