GENÇLİK MERKEZİ YAZ OKULLARI KURSLARI DEVAM EDİYOR

GENÇLERLE BU YAZ FARKLI OLACAK 

Tokat, Erbaa, Turhal ve Almus Gençlik Merkezlerimiz organizesinde açılan Yaz Okulları kursları kapsamında etkinlikler devam ediyor.

Gençlerin yaz tatillerinde serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak için "GENÇLERLE BU YAZ FARKLI OLACAK" sloganı çerçevesinde açılan Gençlik Merkezi Yaz Okulları bünyesinde açılan kurslar gençlerin yoğun ilgisi altında devam ediyor.

09 - 14 Yaş arası katılımcılara Siyer, Osmanlıca, Kuran-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, İlmihal, Yüzme, Geziler, Sportif Faaliyetler, Sinema Etkinlikleri, Piknik vb. etkinlikler gerçekleştirilecek.

Konuya dair kurumun resmi sitesindeki bilgilendirme şöyle oldu:

“Gençlik Merkezi Yaz Okulu kapsamında gençlerle tanışma faaliyetlerinin yanı sıra, Osmanlı Türkçesi,  Peygamberimiz (SAV) Hz. Muhammed'in doğumu, çocukluğu ve gençliği, İlk Vahiy, İlk çağrı ve ilk Müslümanlar ile ilgili bilgiler, İslamın Kuran-ı Kerimi öğrenmeye ve öğretmeye verdiği değer, İslam öncesi Mekke'de sosyal durum, Mükellefin davranışları ile ilgili hükümlerden mübah, haram, mekruh ve müfsid konuları hakkında gençlere eğitimler verilmektedir. Eğitimler sonunda gençlerle Gençlik Merkezlerimiz ile İlçe Spor tesislerimizde çeşitli eğitsel oyunlar oynanmaktadır.

Gençlerin kişisel, ahlaki ve sportif gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Yaz Okumuz gençlerimizin yoğun ilgisi altında devam etmektedir.

Adres: Yeni Mahalle Gop Bulvarı No 3 Merkez / Tokat (Hüseyin Akbaş Spor Salonu Yanı)
Telefon: 0 (356) 214 79 23”

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat