ÇOCUK KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce 2018 yılı 3. Çocuk Koruma Kurulu İl Koordinasyon Toplantısı belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi.

            Vali Yardımcısı Mehmet Sülün başkanlığında kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda bir önceki İl Koordinasyon Toplantısında alınan kararlar hakkında değerlendirme, Türkiye’de ve Tokat’ta 18 yaş altı gebeliklerle ilgili veriler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Kampanyası”, 2828 sayılı kanun kapsamında istihdamı gerçekleştirilen çocuklar ve Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

            Toplantının açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir’in gündem maddelerini paylaşmasının ardından Şube Müdürü Osman Erdem tarafından,  Mayıs ayı koordinasyon kurulu toplantısında alınan kararlar hakkında kısaca hatırlatmalar yapıldı.

            İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Dr. Gülcan Başara, Türkiye’de ve Tokat’ta 18 yaş altı gebeliklerle ilgili veriler hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

            Toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Kampanyası” kapsamında İl Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

            Şube Müdürü Osman Erdem tarafından 7103 sayılı vergi kanunları ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanunun “2828 sayılı kanun kapsamında istihdamı gerçekleştirilen çocuklar” ile ilgili olan maddeleri okunarak bilgilendirme yapıldı.

            Son gündem maddesi olan Tedbir Kararları hakkında bilgilendirme yapan İl Müdürü Mahmut Özdemir, ASP İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 123 Danışmanlık tedbiri, 30 Sağlık tedbiri, 45 Eğitim Tedbiri, 230 çocuğa da bakım tedbiri uygulandığının altını çizdi.

            Toplantı sonunda katılımcıların soru ve önerileri dinlenerek, bir sonraki toplantı için görüşülmesi istenen maddeler üzerinde görüşler belirtildi.

            Toplantı karşılıklı soru cevapların ardından sona erdi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat