BAŞÇİFTLİK KÜLTÜR FESTİVALİNE BEYAZ PATATES İSİM VERECEK

Başçiftlik Belediyesi ve Başçiftlik Kaymakamlığı iş birliği ile düzenlenecek 14. Kültür ve Sanat Festivalinin 14. Başçiftlik Beyazı Patatesi (Gartopu) Kültür ve Sanat Festivali olarak düzenlemesi planlanıyor.

            Başçiftlik Belediyesi ve Başçiftlik Kaymakamlığı iş birliği ile 24-25-26 Ağustos tarihlerinde 14. Kültür ve Sanat Festivali yapılacak. Başçiftlik Belediye  Başkanı Murat Tuncel festivale ilişkin yaptığı açıklamada, festivalin ismini 14. Başçiftlik Beyazı Patatesi (Gartopu) Kültür ve Sanat Festivali olarak düzenlemeyi planladıklarını belirtti. Tuncel festivale ilişkin yaptığı açıklamada, tüm vatandaşları festivale davet ederek şunları kaydetti:

            Başçiftlik Belediyesi ve Başçiftlik Kaymakamlığı iş birliği ile 24-25-26 Ağustos tarihlerinde çeşitli etkinliklerle düzenlenecek 14. Kültür ve Sanat Festivalin ve ismini 14. Başçiftlik Beyazı Patatesi (Gartopu) Kültür ve Sanat Festivali olarak düzenlemeyi düşünüyoruz. Başçiftlik Belediyesi ve Başçiftlik Kaymakamlığı iş birliği ile düzenlenecek 14. Başçiftlik Beyazı Patatesi (Gartopu) Kültür ve Sanat Festivali farklı bir festival olacak. Başçiftlik Beyazı Patatesi (Gartopu) Kültür ve Sanat Festivali’nin 14’üncüsünü düzenlemenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Başçiftlik Beyazı olarak Türkiye’nin ilk tecilli Beyaz Patatesi olmasının gururunu ayrıca yaşıyoruz. Patateste marka olma yolunda ilerleyerek festivaller sayesinde bölgenin en önemli ürünü haline gelinmesi ve Başçiftlik Beyazı patatesin ön plana çıkarılmasını amaçlıyoruz. Bu sebeple Herkesi Başçiftlik’e bekleriz. Türkiye'de ilk tescilli yerli beyaz patates üretebilen yer Başçiftlik'tir. 14. Başçiftlik Beyazı Patatesi (Gartopu) Kültür ve Sanat Festivali’ne katkılarınızı bekler saygılarımı sunarım."

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat