“DENGELİ BİR TAKIM KURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Tokatspor’da transfer çalışmalarını yürüten, kamp ortamında bulunan Başkan Vekili Ahmet Dursun hem kamp ortamını hem de transfer çalışmalarını gazetemize değerlendirdi.

      Topuk Yaylası’nda kamp yapmakta olan Tokatspor kadrosuyla birlikte bulunan Ahmet Dursun ile cep telefonu aracılığıyla konuştuk. Ahmet Dursun ile görüşmemizin içeriğinde transfer piyasası, Tokatspor’un kaç transfer daha yapma niyetinde olduğu konularının yanı sıra, sponsorluk beklentisi, alt yapı için yapılanlar ve yapılması için verilen sözler, kombine bilet satışlarından elde edilmek istenen gelirler gibi konular da vardı.

      Ahmet Dursun’un kamp ortamı ve transfer konusundaki açıklaması şöyle oldu:

      “Çalışmalar iyi gidiyor, her şey güzel, moraller güzel ama yeni bir yapılandırma oluşturmak için her şey istediğimiz gibi hızlı bir şekilde gitmiyor. Alt yapıdan tutun, yönetimden başlıyor ta ki futbolcu kadrosuna kadar. En önem verdiğimiz şey futbolcu kadrosu, çünkü futbolcularımızın %70-80’i gitti, çoğu gitti, yeni bir takım oluşturmak kolay değil. Hem 8 milyon TL gibi bir borcun altına girip, aynı zamanda iyi bir takım kurmak kolay değil, doğru transferleri yapmak, doğru kararları vermek kolay değil. Yani bir futbolcuyu 10 kişiye sorarak, videosu varsa videosunu izleyerek o şekilde almaya çalışıyoruz. Yetenekli futbolcularının kimler olduğunu bulabiliyoruz ama bu futbolcuları hemen almak o kadar kolay değil. En az 300-400-600 bin TL gibi rakamlar konuşulduğu için biz bu tarz bir bütçenin altına giremiyoruz. Eğer biz bu tarz bir bütçenin altına girersek işte seneyi 20 Milyon TL gibi bir rakamla kapatmış oluruz. Transfer bütçesi ve 8 milyon TL olan kulübün eski borcu hesap edildiğinde bizim daha dikkatli gitmemiz lazım, biz de ona göre daha dikkatli gitmeye çalışıyoruz. Bir pozisyona üç dört alternatif değil de, bir veya iki tane alternatif maksimum olup en iyi transferleri yapıp, ligde gidebileceğimiz en iyi üst noktaya gidebilmek için elimizden gelen gayretleri yapıyoruz.

Şu andaki kadroda zaten arkadaşlarımız kendilerini göstermeye çalışıyor, gençler özellikle. Biz de zaten çoğunlukla gençleri önemsiyoruz ama gençlere şans verelim derken takımın da %70‘ini  gençlerden oluşturamıyoruz. O yüzden dengeli bir takım kurmaya çalışıyoruz ama hedefe gidebilecek bir takım.

Karagümrük gibi 19 tane futbolcu alıp da 15 Milyon TL gibi bir para harcama lüksümüz ve durumumuz da yok zaten, bunu herkes biliyor.

Şehrin çok fazla şeyler beklediğini biliyoruz ama biz ilk etapta bu seneyi bu borçlardan kurtararak güzel bir takım kurmak niyetindeyiz. Hem aldığımız futbolcuların ahlakına dikkat ediyoruz, takımın düzeyini bozmayacak futbolcular olmasına dikkat ederek seçiyoruz.

4 tane daha transfer yaptığımız zaman iyi bir kadromuzun olacağına inanıyoruz, o kadroyla da hedeflediğimiz yere ulaşabiliriz diye düşünüyoruz. Bizim kanatlarımız yok, sağ-sol ön kanat yok. Berat var, onu sağ sol kanatta da oynatabiliriz ama gerçek olarak yani bir santrafora daha ihtiyacımız var. Santrafor, defans, ön libero tamamlanması gerekiyor. Futbolda bazen çok fazla futbolcu alırsınız aynı kalitede 3-4 tane futbolcu alırsınız, ikisini oynattığınız zaman sıkıntı, diğerini oynattığınız zaman sıkıntı takım içinde problemler olabiliyor, bu tarz problemler bizde olmayacak gibi gözüküyor.”

DEVAM EDECEK…

YARIN: SPONSORLUKTAN BEKLENTİ VE ALT YAPIYA VERİLEN ÖNEM

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat