AHMET DURSUN: “BİZE VERİLEN SÖZLER VAR”

Topuk Yaylasında kampta olan 08 Ağustos tarihine dek orada kalacak Tokatspor kadrosu, iki gün iznin ardından Erzurum’a geçecek ve burada ikinci etap kampı yapılacak.

      Tokatspor’da transfer çalışmalarını yürüten, kamp ortamında bulunan Başkan Vekili Ahmet Dursun hem kamp ortamını hem de transfer çalışmalarını gazetemize değerlendirmişti. Topuk Yaylası’nda kamp yapmakta olan Tokatspor kadrosuyla birlikte bulunan Ahmet Dursun ile cep telefonu aracılığıyla konuşmuştuk. Transfer piyasası, kaç transfer daha yapma niyetinde olduğu konularının yanı sıra, sponsorluk beklentisi, alt yapı, kombine bilet satışları gibi konulara da değinmişti.           

      Ahmet Dursun’un açıklamalarının ikinci bölümü şöyle oldu:

FİYATLARDA ARTIŞ OLUYOR

      “Tokat’ta şu anda hiçbir yerden hiçbir şekilde maddi anlamda bir destek almıyoruz, bize verilen sözler var, onları bekliyoruz şu anda, eğer öyle bir şey olursa zaten çok büyük rakamlar olmayacak. Sponsorlarımızdan çok şey bekliyoruz. Gerek Dimes olsun, gerek diğer farklı sponsor gruplarından.  Onlar geçen senelerde de aynı şekilde sponsorluk yapıyorlardı ama her şeyde artış oluyor. Futbolcuların fiyatı artıyor, TFF’den gelecek olan paralar derken, ufak tefek artışlar oluyor. O yüzden biz de ufak tefek geçen seneye oranla birazcık daha iyi fiyatlar bekliyoruz ama olacağı neyse oluyor zaten. Çok fazla da sağa sola bel bağlayarak bu işin altına girmedik.

TRANSFERDE PEŞİNATLAR VERİLDİ

      Sadece insanların şunu bilmesi lazım ki, futbolculara peşinat ödemesi yapıldı, kulüp tarihinde ilk kez bu peşinatlar ödendi. Yani bu kulübü nerden nereye getirmişiz.

ALT YAPIYA ÖNEM VERİYORUZ

            İlk etapta zaten alt yapıya ne kadar önem verdiğimizi, alt yapıda neler yapmak istediğimizi zaten açıkladık. Bunda da Belediyemizden ve çevremizden destek alacağımızı düşünüyoruz. Eğer ki alacağımız destekler, bize verilen sözler yerine getirilirse o zaman gerçekten çok güzel şeyler olacak burada. Şimdi bakıldığında Tokat’ın alt yapı gruplarında antrenman yapmak için bir tane saha var bizim tesislerin yanında, o sahayı aynı zamanda 15-20 kulüp daha kullanıyor. Böyle bir şey olması ile ne kadar başarılı olunabilir ki? Yani saatler, zamanlar bile uyuşmuyor. Alt yapıya kaç sene sonra ilk defa A Takımının malzemesini aldık biz.

KOMBİNEDEN BEKLENTİ

 

                Bizim taraftarımızdan destek beklediğimiz şeyler kombine satışlarından. Kombineyi daha belirleyemedik. Tokatlıyız deniyorlarsa gelsinler… Taraftar kombinesini alır, parasını öder, yardım etmiş olur.” -BİTTİ-

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat