YENİ HAVALİMANI İÇİN KEPÇE ÇALIŞTI

Tokat Havaalanının küçük gövdeli uçakların olmayışı nedeniyle yolcu seferlerinin durması sonrasında yeni Havalimanının yapılıp da uçuşların başlayacağı tarih büyük bir hevesle beklenilmekteydi. En son, alt yapı ve üst yapı işlerinin ihalesi sonrasında temel kazısının ne zaman başlayacağı merak edilmekteydi.

PAZAR GÜNÜ TEMEL KAZISI BAŞLADI

            Yeni havalimanının yapılacağı Söngüt Köyü arazisinde, ihaleyi kazanan firma şantiyelerini kurdu ve geride bıraktığımız Pazar günü ilk kazı çalışması başlatıldı. Kepçe hafriyat işleri için kontak açtı.

TOKATLILAR DA ÇALIŞIYOR

            Hatırlanacağı üzere ilimiz işadamlarından Hakan Sessiz, havalimanı ihalesini alan firmanın hafriyat, inşaat vb. işlerde Tokatlı firmalara iş yaptırmasını, mal ve hizmet alımlarını Tokat’tan tedarik etmesinin sağlanmasını dillendirmişti. Hafriyat çalışmalarının başladığı şu günlerde hafriyat işini Kırıkkale’den gelen bir firma yürütürken kepçe, kamyon vb. ekipmanı Tokatlılardan temin edeceği, diğer yandan kalıp, demir, beton işlerini Tokatlı firmanın yürüttüğünü öğrendik. Şantiyedeki yetkililerin işçi temininde civar köylerdeki gençleri tercih edeceğinin bilgisini edindik.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat