TOKAT’A DAMIZLIK KOÇ VE TEKE ÜRETİM TESİSİ

Tokat Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetimi, Tarım Bakanlığının Milli Tarım Politikaları kapsamında hazırladığı bir projeye destek aldı. Turan Saldırıcıer başkanlığında Birlik Yönetimi’nin hazırladığı “500 BAŞ KOÇ ve TEKE ÜRETİM TESİSİ” projesi için 1 milyon 100 bin TL.lik proje için temel atıldı.

50 DÖNÜMLÜK ARAZİ VERİLDİ

            Birliğin projesi için Tokat Çamlıbel mevkiinde Ortaören yol ayrımında 50 dönümlük arazi Milli Emlak Müdürlüğünden 30 yıllığına alındı. Bu alanda 1.980 metrekarelik kapalı alan yapılacak. Bunun için de 03 Ağustos Cuma günü temel atıldı. Turan Saldırıcıer başkanlığındaki Birlik Yönetimi, temele ilk harcın atılması öncesi kurban kestirdi.

15 EYLÜL 2018’DE BİTECEK

            Birlik Başkanı Turan Saldırıcıer, temel attıkları üretim tesisi hakkında gazetemize bilgi verdi. Yaptığı açıklamada “03 Ağustos Cuma günü temelimizi attık. 500 baş kapasiteli damızlık koç ve teke üretimi yapılacak. Proje bedeli 1 milyon 100 bin lira. Allah kısmet ederse 15 Eylül 2018 tarihine dek bitirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık bir buçuk yıllık bir çalışmanın, gayretin sonucu bu oldu. Damızlıklarımızı aldık. Sayın Bakanımızı da davet etmeyi düşünüyoruz 15 Eylül tarihindeki açılışımıza.” dedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat