EDREMİT KÖRFEZİNDEKİ TOKATLILAR DERNEKLEŞTİ

Tokat doğumlu olup da Edremit Körfezi’ndeki civar ilçelerde ikamet eden hemşehrilerimiz, KÖRFEZ TOKATLILAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’ni kurdular. Kurucu Başkanlığı emekli memur Ali Şener üstlendi.

GAZETEMİZE ZİYARET

            Körfez Tokatlılar Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Şener, eş dost ziyaretleri için Tokat’a geldi. Tokat Merkez Aydoğdu köyü doğumlu olan Ali Şener, Balıkesir’de tanıştığı gazetemiz Sevgi Yolu köşesi yazarı emekli öğretmen Süleyman Erkan ile birlikte önceki günü gazetemizi ziyaret etti. Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Fatih Kılıç ile sohbet eden Başkan Ali Şener, derneği kurma amaçları, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

            Başkan Ali Şener, 6 yıldır Edremit’te ikamet etmekte olduğunu söyledi. Bölgede dağınık ve birbirinden habersiz, kopuk halde bulunan Tokatlıları bir çatı altında buluşturmak, etkinliklerle adından ve varlığından söz ettirmek üzere dernekleşme kararı aldıklarını söyleyen Başkan Şener “7 kişilik kurucu yönetimde şahsımla birlikte Ali Kav, İbrahim Şahin, Ergül Demir, Çiçek Can, Sadık Bozkurt ve Hüseyin Gazi Pişkin bulunuyor. 18 Temmuz 2018 tarihinde derneğimizin kuruluşu resmileşti. İlk etkinliğimizde dernekleşme sürecinde 24 Haziran 2018 tarihinde Tokatlı hemşehrilerimizle birlikte Çanakkale Turu yaptık. 19 Temmuz’da ikinci Çanakkale Turunu gerçekleştirdik. 21 Temmuz tarihinde ise Edremit’te geniş katılımlı bir piknikte 700’e yakın hemşehrimizi buluşturduk. Körfez’de olsun, Tokat’ımızla bağlantıda olsun, bir araya gelebilmiş Tokatlılar olarak yerel yönetimlerle diyalogların kurulması, Tokatlıların beklentilerinin gündeme getirmesi için gayretli bir çalışma yürüteceğiz.” dedi.

            Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç da ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getirdi ve Tokatlıların Türkiye’nin, Dünyanın neresinde olursa olsun, hemşehrilik bilinci ile bir araya gelmesinin Tokat için kıymetli olduğunu belirtti.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat