TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASINDA İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmaları İl ve İlçe Spor tesislerinde tüm hızıyla devam ediyor. Konuya ilişkin bir bilgi notu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün resmi sitesinde yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan ve 7 Mayıs itibariyle Tokat İl genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde uygulanan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmaları İl ve İlçe Spor tesislerimizde tüm hızıyla devam ediyor.

3. Sınıfta okuyan 4 Bin 22 öğrencimizin yer aldığı taramalarda öğrencilerin boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti ve 20 metre sürat koşusu gibi kriterlerde değerlendirilerek sayısal değerleri alınmıştı.

Tarama sonunda tüm testlerin ortalamasında en yüksek performansı gösteren 856 İlkokul 3. Sınıf öğrencisi ile ikinci etap çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde alanında uzman antrenörler eşliğinde devam ediyor.

Yaklaşık 8 hafta devam edecek ikinci etap eğitimlerinde öğrencilerin, İl Merkez ve İlçelerde oluşturulan ekipler tarafından, fiziksel eğitim kartları tutuluyor. 2018 yılı Eylül ayında yapılacak olan yeni taramaya tabi tutularak, yeteneklerine göre farklı spor branşlarına yönelecekler.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat