“TOKAT BENİM İLK GÖZAĞRIMDIR”

Gazetemizin ‘Düşüncü Durağı’ yazarı, araştırmacı – yazar Hasan Akar, Cumhuriyet Dönemi Tokat Valilileri çalışmasında Tokat’ımızda Valilik yapan isimlerden Şerif Yılmaz dönemini kaleme aldı. İlk Valilik görevini Tokat’ta yapan Şerif Yılmaz, yazar Akar’a yaptığı açıklamasında “Tokat benim ilk gözağrımdır. Mesleğimde en güzel günleri ailecek Tokat’ta yaşadık. Tokat’ta kendimizi evimizde gibi hissettik.” diyerek Tokatlılara selamlarını, sevgilerini, saygılarını iletti.

            Bugün, gazetemizde okuyabileceğiniz yazıda, hali hazırda Merkez Valisi olarak Ankara’da ikamet eden Şerif Yılmaz’ın Tokatlılara mesajı şöyle oldu:

            “Tokat benim ilk göz ağrımdır. Mesleğimde en güzel günleri ailecek Tokat’ta yaşadık. Tokat’ta kendimizi evimizde gibi hissettik. Çok güzel hizmetlere vesile olduğumuzu düşünüyorum ve zaman zaman Tokat’a yaptığım ziyaretlerde, burada yaptığımız eserleri görmekten onur duyuyorum. Tokat da Tokat insanı da her şeyin en iyisine layıktır ve bu düşüncelerle Tokatlıya hizmet ettiğim için kendimi bahtiyar hissediyorum. Tokat halkına en derin sevgi saygı ve selamlarımı iletiyorum.”

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat