TOKAT PROF. DR. ÖZER’LE BİR KEZ DAHA GURUR DUYDU

Tokatlı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, 9 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Milli Eğitim Bakan yardımcılığına atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atanan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e Tokatlı hemşerilerinden çok sayıda tebrik iletildi. Ülkemize hayırlı olsun temennisinde bulunan Tokatlılar bu haberle birlikte büyük mutluluk yaşadı.

PROF. DR. MAHMUT ÖZER'İN ÖZGEÇMİŞİ

Prof. Dr. Mahmut Özer 1970 yılında Tokat'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini memleketi Tokat’ta tamamladı. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında bitirdi. Prof. Dr. Mahmut Özer 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi olarak görev aldı. 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalar yaptı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine Temmuz 2002 tarihinde başladı ve aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti. Temmuz 2010 tarihinde profesör olan Prof. Dr. Mahmut Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Prof. Dr. Mahmut Özer Ekim 2017'de ÖSYM Başkanlığına atandı. Mahmut Özer evli ve üç çocuk babası.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat