Zile İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binası açıldı

Tokat İl Jandarma Komutanlığı Zile İlçe Jandarma Komutanlığı yeni hizmet binası gerçekleştirilen törenle açıldı.

            Açılış törenine Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Tokat İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan, Zile İlçe Kaymakam Vekili Mehmet Sülün, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ile diğer il ve ilçe protokolü, Jandarma personeli ve vatandaşlar katıldı.

            Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende kutlama mesajlarının okunmasının ardından konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan, şunları kaydetti:

            "Zile İlçe Jandarma Komutanlığı Cumhuriyetimizin kurulduğu 1923 yılından itibaren Zile İlçesinde çeşitli binalarda hizmet göstermiş, 1982 yılından itibaren ise arkamızda görmüş olduğunuz eski hizmet binasında 26 yıl boyunca kendisine tevdi edilen vazifeleri başarı ile icra etmiştir. 26 Kasım 2016 tarihinde yapımına başlanan Zile İlçe Jandarma Komutanlığı yeni hizmet binası 2018 yılı Mayıs ayında tamamlanmış ve 2018 yılı Eylül ayından itibaren yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır.

            Zile İlçe Jandarma Komutanlığı ve kendisine bağlı Merkez J.Krk.K.Lığı, C.Evi J.Krk.K.Lığı, İğdir J.Krk.K.Lığı Ve Güzelbeyli J.Krk.K.Lığı İle İlçe J.K.Lığı Sorumluluk bölgesinde bulunan 114 köyün emniyet ve asayiş hizmetlerini yerine getirmektedir.

            Çağımızın yükselen değerleri, insan hakları ve bireysel özgürlükler ile güvenlik arasındaki hassas çizgide kamu güvenliği sistemi; kolluk- toplum ilişkisini ön plana çıkarmaktadır.

            Suç ve suçlularla etkin olarak mücadele edebilmek için kolluk kuvvetlerinin, şeffaflık ve hesap verilebilirlik temeline dayanan bir strateji çerçevesinde; dinamik ve esnek olması zorunlu hale gelmiştir.

            Jandarma; bu beklentileri karşılamak ve güvenlik hizmetlerini daha etkin, süratli, verimli ve koordineli bir şekilde icra edebilmek maksadıyla; bilgi çağı adı verilen günümüzün gereklerine ve ruhuna uygun görev yapma gayretindedir.

            Özellikle suçun işlenmesine yönelik yapılan çalışmalar; ülkemizin güvenli ve huzurlu bir ülke olarak tanınmasına ve başta sanayi ve turizm olmak üzere bütün sektörlerin gelişmesine olumlu katkı sağladığının farkındayız.

            Ülkemizde güvenli ve huzur ortamının sağlanması için başta emniyet ve sahil güvenlik komutanlığı olmak üzere, bir çok kurumla ortak çalışmalar yürüten teşkilatımız; 365 gün 24 saat çalışarak, devletin vatandaşa açılan ilk kapısı olduğunun bilinciyle, vatandaşlarımızın maruz kaldığı zor anlarda  onlara ilk eli uzatan olmuştur.

Bu vesileyle;

            Ülkemizin ve cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını ve ülkemizin bağımsızlığı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum."

            Daha sonra Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit ve Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’ın konuşmalarının ardından Zile İlçe Jandarma Komutanlığı yeni hizmet binası açılış kurdelesi kesilerek bina gezildi. Ardından bina bahçesine Vali Toraman ve beraberinkiler tarafından ağaç dikildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019