TOKATSPOR KUPANIN DIŞINDA KALDI, HOCASI MURAT YOLDAŞ İSTİFA ETTİ

Haftalardır bir türlü istenen istikrarı yakalayamayan Tokatspor, ligde aldığı başarısız sonuçlar sonucunda, son olarak da kupada 3.lig temsilcilerinden Nazilli Belediyespor’a 5-0 açık bir farkla yenilip kupa dışında kalan Tokatspor Teknik Direktörü Murat YOLDAŞ görevinden istifa etti. Zaten bu beklenen bir durumdu.

            Hem ligde3 mağlubiyet bir beraberlik alan Tokatspor, bunun yanı sıra kupanın ilk maçında da rakibine farklı yenilmesi ve bugüne kadar takımın bir gol dahi atamaması sonucunda, hocanın istifası kaçınılmaz bir durum haline geldi. Zaten bu istifa daha önce olması gereken bir durumdu. Geç bile kalındı. Çünkü bir takımın üst üste başarısız sonuçlar alması ve bir gol dahi dahi atamaması manidardır. Geçen yazımda da belirttiğim gibi Tokatspor da sıkıntılı bir süreç içinde olduğunu ve buna bir an önce yönetimce çözüm bulunması gerektiğini ifade etmiştim.

            Şimdi bundan sonraki süreç çok önemli. Hoca kim olacak. Herkesçe merak edilen bu durum karşısında yönetim acilen Tokatspor’u daha iyi bir şekilde takımı harekete geçirecek ve gol sorununu çözebilecek bir hocanın takımın başına getirtilmesidir. Burada söz konusu olan Tokatspor’u daha iyi bir yerlere getirtebilmektir. Umarım yönetim bu konuda hassas davranarak Tokatspor’u taşıyabilecek bir hocanın takımın başına getirir.

            İlk maçta kupanın dışında da kaldığımıza göre, bu saatten sonra Tokatspor gözünü lige çevirdi ve yeni gelecek hocası ile birlikte bundan sonra sahada daha başarılı sonuçlar almak üzere yeni bir beyaz sayfa açmalıdır. Önemli olan bundan sonra geçmişten ders çıkartılarak önlerine bakmak zorundadırlar.

            Kupanın dışında kalıp lige döndüğümüzde bu hafta lig sonuncusu Fethiyespor ile kendi sahamızda karşılaşacağız. Rakip bizim gibi 1 puana sahip. Tokatspor oynanacak olan bu maçta, yeni gelecek hocasıyla beraber hem gol orucunu bozarak, hem de ilk galibiyetini alarak şeytanın bacağını bu maçta kırmalılar. Yoksa sıkıntılı süreç daha sıkıntılı bir hal alır.

            Artık bu saatten sonra bu işin mazeret götürecek bir tarafı kalmadı. Herkes sorumluluk anlayışı içinde sahada gösterecekleri performans takımın yerini ve konumu belirleyecektir. Çünkü Tokatspor’un bundan sonraki oynayacağı her maç çok önem taşımaktadır. Bir an önce bu kaos ortamından kurtulup daha iyi bir Tokatspor için herkes elinden geleni yapmalıdır. O bakımdan dolayı bu Fethiye maçı bizim için bir başlangıç olsun diyoruz.

            Temennimiz bundan sonra istediğimiz Tokatspor’u yeni gelecek hoca önderliğinde daha iyi bir şekilde görmek istiyoruz. Onun için yapılması gereken neyse yapılmalı ve bu kötü gidişe bir an önce son verilmelidir.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat