“ORTAK YAŞAMA SANATI” YAYIMLANDI

Hemşehrimiz Prof. Dr. Ertuğrul Yaman’ın 55. kitabı “Ortak Yaşama Sanatı” yayımlandı. "Ortak Yaşama Sanatı" günümüz dünyasının, bu bağlamda ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan bir arada sağlık, huzur ve refah içinde yaşamaya dair tespit ve çözüm önerilerinden oluşuyor.

            Prof. Dr. Ertuğrul Yaman, 55. kitabı Ortak Yaşama Sanatı adlı kitabında eseri yazmaktaki amacını şöyle özetliyor:

            “Zaman zaman kaleme sarılıp kendimce içimdeki duygu, düşünce ve bilgileri sonsuzluğa ilmek atmak adına, bilimsel yazıların elimi kolumu bağlayıcı kuralları dışında, içten ve özlü bir biçimde dışa vurdum. Amacım, Dünya’yı yeniden keşfetmek değil; Dünya’yı ve yaratılış felsefesini doğru anlamlandırmak…

            Eseri hazırlamadaki ikinci amacımız ise, genel okuyucu kitlesinin eline aldığında zevkle ve kolaylıkla okuyabileceği bir kitap oluşturmaktır. Nitekim, hepimiz bize yeni bilgiler öğreten bir kitabı haz duyarak okumayı da isteriz.

            Elinizdeki mütevazı eser, 2000’li  yıllardan itibaren kaleme alınmış ve çeşitli  dergilerde yayımlanmış yazılarımız içinden bir şeçki yapılarak oluşturulmuştur. Yazıların ortak noktası; insan ve toplumdur. İnsanın bireysel huzur ve mutluluğu, toplumun bir arada güven ve refahıdır. Ana vurgumuz; “bir”likten dirliğe ulaşmak ve ortak yaşama kültürüne kavuşmaktır. Yazılar, farklı zaman dilimlerinde farklı yerlerde yayımlandığı için, bazı duygu, düşünce ve görüşler tekrarlanmış olabilir. Bu durumun hoş görülmesini peşinen arzu etmekteyiz.

Bu vesileyle, kim bilir, belki birkaç kişinin hayata ve zamana; insanlara ve olaylara bakışında bir nebzecik de olsa farklı ve faydalı bir bakış yakalamasında katkımız olur ümidindeyiz. Özellikle genç kardeşlerime ve bütün genç kalanlara “faydalı” olması en büyük ümidimizdir. Bireysel fayda yanında, daha büyük ülkü ve emellere hizmet etmek de diğer bir dileğimizdir. Milletimizin dirliği, devletimizin bekası için bir damlacık da olsa katkımız olursa kendimizi bahtiyar hissedeceğiz.”

            Ortak Yaşama Sanatı adlı bu eser, günümüz dünyasının, bu bağlamda ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan bir arada sağlık, huzur ve refah içinde yaşamaya dair tespit ve çözüm önerilerinden oluşuyor. Türkiye'mizde hep birlikte uyum içinde yaşamanın yollarını merak edenler; çatışmayı değil uzlaşmayı önemseyenler; insanca yaşamayı şiar edinenler bu kitap tam sizlere göre.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat