REŞADİYE'DE CUMHURİYET BAYRAMI

            Program; Reşadiye Kaymakamı Murat Mete’nin Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabulü sonrası Cumhuriyet Meydanında devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Kaymakam Murat Mete ve Belediye Başkanı Cemil Kılıç öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Murat Mete, “Cumhuriyetimizin ilanının 95. Yıl dönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu zafer, Cumhuriyet’le taçlandırılarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağı oluşmuştur. Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet idaresi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir. Millet olarak, bugün bunun haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bunun içindir ki; Cumhuriyetimizin ilanının yıldönümleri olan Cumhuriyet Bayramlarını her yıl tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Ülkemizin günümüz dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmesi için dünyadaki gelişme ve değişmeleri iyi tahlil ederek, bizi tek millet, tek devlet, tek vatan yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmalıyız. Milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

            Program; öğrencilerin günün anlam ve önemine uygun şiirler, oratoryo, müzik korosu ve folklor gösterileri gibi çeşitli etkinliklerle devam etti. Programın son bölümünde ise; yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

İLÇE BAŞKANLARINDAN MESAJLAR

            İlçe Belediye Başkanları sosyal medya hesaplarından kutlama fotoğrafları ve mesajları yayımlandı.

            Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel yaptığı paylaşımda “Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

            Reşadiye Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümünü ilçemizde coşkuyla kutladık” denildi.

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Cumhuriyetin 95’inci kuruluş yıldönümünü, “Biz biriz, birlikteyiz, kol kolayız. Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen bayram programına katıldık. Tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat