TUSSAD ESKİ DEVLET BAKANI METİN GÜRDERE’Yİ AĞIRLADI

Turhal Sosyal Strateji ve Araştırma Derneği'nin Sohbet Toplantıları programının konuğu Eski Devlet Bakanı ve Eski Tokat Milletvekili Metin Gürdere oldu.

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, STK Başkanları, Siyasi Parti temsilcileri ve başkanları ile Turhal da farklı meslek dallarına mensup esnaflar ve dernek üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Turhal Sosyal Strateji ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Doymuş, tecrübe ve birikim sahibi olan yıllarca bu topraklara hizmet vermiş değerli şahsiyetleri Turhal halkı ile buluşturmaya çalışacaklarını söyledi. Doymuş konuşmasını şöyle sürdürdü: "Değerli misafirler derneğimizin kuruluş amaçlarından biride yaşadığımız şehirde Turhal’ımızda sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılmasına katkı sağlamak. Bu gün bu amaç doğrultusunda sizlere farklı bir etkinlik sunmaya çalışacağız. Kendi şehrimizi, kendi insanımızı, kendi geçmişimizi, kendi hatıralarımızı herkesten daha farklı olarak bizzat yaşayarak görerek hissederek bir tecrübe bir birikim sahibi olan yıllarca bu topraklara hizmet vermiş değerli şahsiyetlerle sizleri buluşturmaya çalışacağız. Burada önemsediğimiz ve Hassasiyet gösterdiğimiz; Bu birikimlerden, tecrübelerden şehrimiz adına nasıl istifade edebiliriz üzerine yoğunlaşmaktır. Hepimiz biliyoruz ki tecrübe ve birikim çok kıymetli bir hazinedir, Ne demiş yüce dinimiz 'Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?   Bizde bu düşüncelerle çeşitli konularda engin tecrübesi ve birikimi olan kendi ifadesi ile 15 yılını vererek hazırlanmış Tokatla ilgili 3 ciltlik “Bir Şehrin ve İnsanlarının Hikâyesi “ adlı eserin sahibi, bu toprağın insanı 55. TC. Hükümet’te Devlet Bakanlığı yapmış Sayın Metin Gürdere Bey’i konuşmalarını yapmak üzere sizlerle baş başa bırakıyorum "dedi.

Doymuş'un ardından kürsüye gelen Eski Devlet Bakanı ve Tokat Eski Milletvekili Metin Gürdere davetlilerinde ilgi ile dinlediği hoş bir sohbet gerçekleştirdi.

Program Eski Devlet Bakanı ve Tokat Eski Milletvekili Metin Gürdere'ye günün anısına verilen plaket ile son buldu.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat