PROJELERİN YÜZDE 95'İ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, düzenlediği basın toplantısında 4 yılda gerçekleştirilen belediyecilik çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Bekler, 243 milyon liralık bütçe ile projelerinin yüzde 95’inin 4 yılda gerçekleştirildiğini söyledi.

            Kule düğün salonunda düzenlenen toplantıya belediye başkanları, STK temsilcileri, iş adamları, mahalle muhtarları ile davetliler katıldı.  Hizmet maratonunda 4 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Bekler,  4 yılda ilçede büyük değişim yaşandığını vurguladı ve Turhal için büyük hayallerin peşinden koşmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

            "Kaynağı akılcılık olan hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için, önümüzdeki tüm engelleri kaldırarak çağdaş, yenilikçi ve üretken belediyecilik anlayışıyla ve 24 saat prensibi ile yeni rekorlara imza atmak için çalışıyoruz. 2O14 yılında Turhal’da doludizgin bir hizmet yarışı başlattık. Ve şükürler olsun, hatırı sayılır bir mesafe aldık. Türkiye’nin şehircilik başarılarından birine imza attık. Tüm hedefimiz bir taraftan şehrimizin tüm kalkınma alanlarında gelişmesini sağlarken, diğer taraftan şehrimizi, yerel ekonomik ve sosyal kalkınma sağlayacak bir projeksiyon çerçevesinde örmektir. Altyapı yatırımları, kentsel dönüşüm, parklar, bahçeler, otoparklar, ulaşım projeleri gibi tüm projelerimizde Turhal'da yaşayan herkese projeler ürettik. Hangi konuda kimin için ne hizmet üretiyorsak sizlerin taleplerini ve uyarılarını dinleyerek yönlendirmeleri sonucu gerçekleştirdik" dedi.

ALT YAPI YÜZDE 90 ORANINDA YENİLENDİ

            Başkan Bekler, Turhal’da alt yapının yüzde 90 oranında yenilendiğini, üst yapının da yenilenerek ilçedeki caddelere prestij kazandırıldığını söyledi. Turhal ilçe merkezinin 10 metre genişliğinde 100 km sıcak asfaltla kaplandığını belirten Bekler, atıl durumda olan Turhal Büyük Otel olimpik yüzme havuz ile Şelale Restoran’ı yenilediklerini, Yeşilırmak’a yakışan sahil projesin hayata geçirdiklerini ve Turhal’ın 50 yıllık yatırımını yaptıkları ifade etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DOKUYA UYGUN OLACAK

            Kentsel dönüşüm kapsamında yapılanmanın dokuya uygun olacağının altını çizen Başkan Bekler, "Meydan, Kova ve Camii Kebir Mahalleleri ve etrafındaki 22.7 hektar alan kentsel dönüşüme alındı. Buradaki rezerv alanda 862, ilave riskli alanda 1460 konut, 317 ticari alan oluşturulacak. 1296 hak sahibi vatandaş bu dönüşümden yaralanacaktır.” dedi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

            Bekler, belediye olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini belirterek, Turhal Belediyesi tarafından başlatılan "Asım’ın Nesli Onbeşliler Çanakkale’ye Gidiyor" projesi kapsamında Gençlik ve Belediye" konulu Yerel Yönetimler Sempozyumunda ödül aldıklarını her yıl 15 yaşındaki yaklaşık bin 500 öğrenciyi Çanakkale ruhu ile buluşturmaya çalıştıklarının belirtti.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat