BU MAÇ OLMADI TOKATSPOR

Tokatspor'umuz sahamızda Etimesgut Belediyespor’a 3-0 mağlup oldu. Tokatspor oynadığı son üç maçta puan ve puanlar toplayarak puan cetvelinde alt sıralardan üst sıralara doğru yükselmeye başlamıştı. Zamansız olarak aldığımız bu mağlubiyet Tokatspor’umuza hiç de yakışmadı diyoruz. Artık olan oldu. Tokatspor'umuzun bundan sonra yapacağı maçlara bakmalıyız. İnşallah mağlup olduğumuz Etimesgut Belediyespor maçından alacağımız dersler, önümüzde ki yapacağımız maçlarda daha dikkatli olmayı sağlar, takımımızın bundan evvel yaptığı puan ve puanlar, yaptığı maçlarda ki istekli ve arzulu halimize tekrar dönüp iyi mücadele eden maçlar gibi olmaya dönmeliyiz. Biz Tokatspor’da sene başında yapılan yanlışlıklara rağmen elimizdeki bu kadroyla transfer ayı olan Ocak ayına kadar alabileceğimiz puan ve puanları almaya gayret etmeliyiz. Haydi, hayırlısı diyelim.

Tokatspor- Etimesgut maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince

            1-Sahamızda oynadığımız her maçta olduğu gibi protokol tribünümüzün manzarası Tokatspor’umuza olan alakanın nabzını gösteriyordu. Sayın Valimiz Ömer Toraman Kütahya’ya tayininden dolayı son bir defa maçımızda bulunamamıştı. Biz buradan Sayın Valimize iyi yolculuklar diler, meslek hayatında da başarılar dileriz. Belediye Başkanımız mahalli seçimler yaklaştığı için işleri çok olduğundan son maçlarımızda bulunamıyor. Yine kulübümüzün başkanı Sayın Ufuk Akçekaya İstanbul’daki işlerinden dolayı maçlarımıza gelemiyor. Bununla beraber protokol tribününün kalabalığının arttığını gözlemledik. Takımımızın son maçlarda biraz kıpırdaması ilgi ve alakayı daha da arttırdı diyelim. Yeni ve eski yöneticilerimizle beraber İstanbul’dan gelen Ender Demirtaş heyetine, her zaman ki protokol tribünü müdavimlerine teşekkürlerimizi sunuyor, bundan sonraki yapacağımız maçlarda da daha fazla alakalar bekliyoruz.

            2-Takımımızın 12. Adam konumundaki taraftar topluluklarımıza tribündeki yerlerini alarak takımımızı maçın başından sonuna kadar yaptıkları güzel tezahüratlar ile teşvik ettiğini gözlemledik. Takımımızın bundan sonra yapacağı maçlarda da aynı davranışlarının devam etmesini temenni ediyoruz.

            3-Bu sütunlarda takımımızın alt yapısını bu sezon daha güçlendiğini son maçlarda aldıkları güzel neticelerden dolayı kutluyor bundan sonraki senelerde daha fazla A Takımımıza futbolcu kazandırmalarını bekliyor ve temenni ediyoruz.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ:

            Takımımız yazımızın başında da belirttiğimiz gibi son maçlarda ki performansını Etimesgut Belediyespor maçında maalesef gösteremedi. Neyin nesi olduğunu anlayamadık. Takımımızın geçen maçlarda olduğu gibi istek ve arzulu iyi mücadele eden bir takım oyunu gösteremedi. Maçın başında Etimesgut Belediyespor futbolcularının gösterdikleri istek ve arzu ve yaptıkları mücadele ile biz bu maçı alacağız diyorlardı. Maçın birinci devresinde hakemlerin gereksiz bir şekilde aleyhimize verdikleri penaltıda bize göre maçın kırılma noktası olmuştu. Etimesgut Belediyespor daha sonra yine bir duran top (korner atışından) defans elemanlarımızın hatalarından dolayı ikinci golünü daha sonra da takımımızın rakip sahasında daha çok görüldüğü anlardan birinde de bir kaza golü olan üçüncü gollerini alarak maçı 3-0 kazanmışlardır. Biz bu mağlubiyetten iyi dersler çıkartıp artık bundan sonra yapacağımız maçlarımıza bakmalıyız. Bu arada takımımızın forvet hattında iyi kötü bir şeyler yapan santraforumuz Berat Tosun ve ilk maçımızda sakatlanan Noyan’ın da sakatlıklarını kısa bir zaman da geçirip bir an evvel takımımıza katılmalarını bekliyor ve temenni ediyoruz. Tokatspor'umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizlerle beraber olmasını temenni eder sayın sporseverlere saygılar sevgiler sunarız.

 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat