TOKAT TSO’DAN ÖĞRENCİLERE BOT YARDIMI

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası, Tokat Merkez ilçe ile birlikte Almus ve Reşadiye’de bulunan ilköğretim okullarında ihtiyaç sahibi öğrencilere bot yardımı yaptı.

            Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkıları ile alınan botlar, ihtiyaç sahibi öğrencilere iletilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’ye teslim edildi.

917 çift botun ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamında temsili tören düzenlendi. Törene, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik Tokat TSO Meclis Başkanı Dursun Sansar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahattin Giden, Yönetim Kurulu Üyesi Tuğran Arı ve Genel Sekreter Sinan Ardil katıldı.

GÖREVİMİZ, İNSANIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK

            TSO Başkanı Dr. Ali Çelik yaptığı açıklamada, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’ye yeni görevinde hayırlı olsun dileklerini iletmek ve öğrencilere yapılacak yardımları teslim etmek üzere ziyarete geldiklerini belirterek, “Ticaret Sanayi Odamızın çok uzun yıllardır artık rutine bindirdiğimiz Tokat’ımızda eğitim gören genç çocuklarımıza kışlık mont ve botdağıtıyoruz. Bir yıl mont,bir yıl bot dağıtıyoruz. Bu yıl bot yılı. Tabi bunu yaparken Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarımız da mümkün olduğunca biz bunu veriyoruz, vermiş olmak için yapmıyoruz. Yönetim kurulumuz en kalitelisini en iyisini seçmeye özen gösterdi. Genç arkadaşlarımıza 917 tane botumuzu öğrencilerimize teslim edilmek üzere Milli Eğitim Müdürümüze teslim edeceğiz. Onlarda okullarda dağıtımını yapacaklar. Sivil kitle örgütlerinin bu anlamda ki çalışmalarını çok değerli ve çok anlamlı buluyorum. Bizim görevimiz şehirdeki sadece ticari değil her türlü olayda insanımızın hayatını kolaylaştırmak onlara destek olmak Ticaret Sanayi Odasının bu anlamdaki çalışmaları son derece yoğun. Bize bu desteği sağladığı için TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

            Daha sonra açıklama yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Oda yöneticilerine yapılan yardımdan dolayı teşekkür ederek, “Göreve yeni başladık, inşallah ilimize ülkemize hayırlı olur, eğitimde başarıyı yakalayabilmemiz için eğitimi toplumun her kesimine mâl etmemiz, her kesimden destek almamız lazım. Başladığımız ilk günlerde hemen desteği gördük. Çok teşekkür ediyoruz, inşallah devamı olur. Birlikte ilimizde eğitimin kalitesini artırırız. Zaten kalite en üst seviyede ilimizde eğitim yönünden inşallah biz bunu daha üst sıralara çıkarmak için gece gündüzümüze katarak çalışacağız” şeklinde konuştu.

            Öğrencilerin yardım konusunda mağduriyet yaşamaması için kız ve erkek olmak üzere farklı dikim ve modellerdeki 917 çift bot, ihtiyaç sahibi öğrencilerin bedenlerine göre özel olarak temin edildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat