1100 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

"Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor" projesi kapsamında Bedestenlioğlu Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen etkinlikte, 1050 adet toros sediri, 30 adet saksılı mavi servi, 10 adet himalaya sediri  ve 10  adette kara servi olmak üzere toplam 1100 fidan toprakla buluştu.

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde 81 ilde eş zamanlı olarak, tüm ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilerin katılımıyla başlatılan "Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor" projesiyle, Tokat’ta da her öğrencinin kendi adına bir fidanı olması ve bu fidanla beraber çocukların da büyüyerek, gelişmesi hedefleniyor.

            Geleceğin teminatı olan çocuklara tabiata ve çevreye sahip çıkma bilincini de aşılayacak olan proje ile ilimiz organize sanayi bölgesinde fidanlar toprakla buluştu.

            Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ yaptı. Akabinde öğrenciler orman ve ağaç konulu şiirler okudular.

            Programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, ‘Vatan topraklarını sevmek, vatan topraklarının imarı, ihyası ve inşası ile gerçekleşir. Bunun en önemli yollarından biri de vatan topraklarını korumak ağaçlarla fidanlarla buluşturmaktır. Bu yüzden bu ve buna benzer projeler çok anlamlı ve önemlidir’ dedi.

            Tokat’taki 5 milyon olan fidan dikimi kapasitesinin 50 milyon olacağını ifade eden Vali Balcı, ‘Gücümüz ve kapasitemiz yettiği sürece bütün alanları orman fidanları ile donatacağız’ diye konuştu.

            Vali Balcı, Orman İşletme Müdürlüğüne, Orman Bölge Müdürlüğüne, Fidanlık Müdürlüğüne, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne çok büyük gayretler düştüğünün altını çizerek,’Tokat’ımız tarım ve meyveciliğin merkezi sayılır. Meyve fidancılığını da desteklemek ve geliştirmek için özellikle gayret göstereceğiz. Hem meyveciliği hem de orman fidancılığını geliştirme açısından Tokat’ımıza çok güzel ve anlamlı katkılar sağlayacağız’ dedi.

            Vali Balcı, çocukların da birer fidan olduğunu,  başarılı bir nesil için eğitime de her zaman gerekli desteğin verileceğini kaydederek, bu ve buna benzer projelerin memleketimize, milletimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

            Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünce yapılan işbirliği çerçevesinde  Bedestenlioğlu Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen etkinlikte, 1050 adet toros sediri, 30 adet saksılı mavi servi, 10 adet himalaya sediri  ve 10  adette kara servi olmak üzere toplam 1100 fidan toprakla buluştu.

            Etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Rıfat Dönel, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ, protokol mensupları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat