TEMA “AĞAÇ KARDEŞLİĞİ PROJESİ” İÇİN KOŞACAK

TEMA Vakfı Tokat İl Temsilcisi Oğuzhan Aydın, TEMA Vakfının Yürüttüğü ağaç kardeşliği projesini kitlelere duyurmak ve bu konuda destek sağlamak amacıyla koşuya katılacağını açıkladı.

            Konu hakkında bilgi veren Aydın, İstanbul Maratonu içerisinde 10 km’lik halk koşusu yapılacağını ve bu koşuda sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü projelere destek sağlamak amacıyla katılımcıların koştuğunu belirtti.

            Dünyanın karşı karşıya olduğu bu çevresel sorunlara çözüm bulabilmek için doğanın hâkimi değil, sadece bir parçası olduğunu bilen, doğayla dost olarak yaşamayı becerebilen nesillere ihtiyaç olduğunu belirten Aydın, TEMA Vakfının, 25 yıldır topraklarımızı ve doğal varlıklarımızı korumak için çalıştığını, erozyon ve çölleşmeyle mücadele ettiğini belirtti.

            Oğuzhan Aydın, “Ülkemizde her yıl 743 milyon ton toprak erozyona uğruyor. 1 cm kalınlığında bir toprak tabakasının oluşması için en az 300 ile 1000 yıl arasında bir süre gerekiyor. Yaşam veren topraklarımızla vedalaşıyoruz. Yılda ortalama 180 bin hektar kayıpla tarım alanlarımızda 15 yılda toplam 2,7 milyon hektar (yaklaşık iki İstanbul büyüklüğünde) azalma olduğu görülüyor” dedi.

Ağaç Kardeşliği Projesi kapsamında 6.000 çocuğa doğa eğitimi verileceğini ve 12.000 fidan dikileceğini belirten Aydın, “TEMA diyor ki; çocuklarımızı bugün ekolojik okur yazar bireyler olarak yetiştirebilirsek, onlar sürdürülebilir yeşil bir geleceğin teminatı olacaklar. Ben de buna gönülden inanıyorum. Bu nedenle, bu maratonda beni umutlandıran Ağaç Kardeşliği Projesi için koşmaya karar verdim. Ağaç Kardeşliği Projesi kapsamında tam 6.000 çocuğumuza doğa eğitimi verilecek ve tam 12.000 fidan toprağa dikilecek. Bu projeyi hem desteklemek, hem duyurmak, hem de maddi destek sağlamak amacıyla bende iyilik peşinde koşacağım, bu koşuda bana yani ağaç kardeşliği projesine destek olmak isteyenler “https://bagis.adimadim.org?ccid=CC35249” kampanya adresime girerek katkı sunabilirler”  ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat