TOKAT KİCK BOKSTA MARKA ŞEHİR

Kick Boks denilince Türkiye’de akla gelen ve spor severlerin takdirini kazanan Dünya Kick Boks Şampiyonu hemşehrimiz Ersan Turan, Uluslar arası Kick Boks Organizasyonu ile yine adından söz ettirdi. Geleneksel hale getirdiği organizasyonu ile Tokat’ta renklilik ve heyecan oluşturan Ersan Turan geçen Cumartesi günü akşamı Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda sporseverlerin bir araya gelmesine vesile oldu.

BİRBİRİNDEN ÇEKİŞMELİ 7 MAÇ

            Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda kurulan ringde saat 20.00’da gong çaldı ve birbirinden çekişmeli olacak 7 müsabaka başladı. Protokolde Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Yücel Bulut, CHP İl Başkanı Mustafa Duran, MHP Tokat Belediye Başkanı Adayı Onur Çalışkan, Tokat Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Kick Boks Federasyonundan hemşehrimiz Vecdi Ayça, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Yıldırım ve Üyeleri. Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Çetger yer aldılar.

            Ünlü spor yorumcusu Orhan Ayhan maçların anlatımı için yine Tokat’taydı. Ayhan, Tokat’ta bulunmaktan ötürü memnuniyetini dile getirdi, Ersan Turan’a kick boks sporuna verdiği katkıdan ötürü teşekkürlerini dile getirdi. Maçların sunumunu kendine has üslubuyle Mustafa Özben yaptı.

            Tokat Milletvekili Yücel Bulut, bir dönem kendisinin de Kick Boks Federasyonu yönetiminde bulunduğunu hatırlattı. Ersan Turan’dan övgü ile söz etti. Gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmemesi için sporun önemine değindi.

            Gecede 7 maç yapıldı. Bu maçlar sonunda ağır siklette Sinop’dan gelen sporcu Kadir Yıldırım birinci oldu. Diğer maçlarda İranlı sporcu Masaud Minaei organizasyonun maç kazanan tek yabancı sporcusu oldu. Erkan Varol, Berke Şahin, Gülüzar Kara ve ağır sıklet yarı final galibi Hamdi Yıldırım maçlarını kazanan Türk sporculardı.

BANTTAN YAYIN OLACAK

            Ersan Turan, gecenin düzenlenmesinde maddi ve manevi katkıları olan Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi başta olmak üzere tüm sponsorlarına teşekkürlerini dile getirdi. Organizasyonun yakın zamanda ulusal yayın yapan bir televizyondan banttan yayınlanacağının bilgisini verdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat