BİRE BİR İLE BİR PUAN

Tokatspor A.Ş.:1 – Ş. Urfaspor:1

Stat                 : Gaziosmanpaşa Stadı / Tokat

Hakemler        : Burak Pakkan *, Hüseyin Can **, Osman Baruk * / Gürcan Hasova

Tokatspor A.Ş.: Akın İsmail Köroğlu **, Hasan Erbey * (dk. 46 Ramazan Karaca **), Emrah Taysi **, Azad Filiz ***, Berat Çetinkaya **, Erhan Aydın ***, Noyan Öz **, Anıl Şahin **, Bekir Karadeniz * (dk. 70 Barış Bakır), Recep Türköz **, Bilal Gülden **

Yedekler          : Cüneyt Çelik, Emin Soğuk, Muhammed Şükrü Arslan, Gökalp Seçal, Enes Keleş

Teknik Drk.      : Hasan Akçaylı – (Koray Palaz)

Ş. Urfaspor      : Ömer Kahveci **, Samet Akaydin **, Aykut Akgün **, Harun Aydın **, Oğuzhan Öztürk *, Sercan Kaya ** (dk. 63 Benhur Keser*), Mehmet Taşçı *, Halil İbrahim Tunan *, Cebrail Karayel **, Fevzi Özkan ** (dk. 78 Selim Kayacı), Doğan Karakuş * (dk. 55 Ömer Bozan **)

Yedekler          : Yasin Davuş, Mehmet Albayrak, Halil Köçer, Onur Demir

Teknik Drk.      : Ferudun Şaban Yarkın (Ali Tandoğan)

Sarı Kartlar     : Bekir Karadeniz (dk. 25) Emrah Taysi (dk. 89) Tokatspor / Samet Akaydin (dk. 14), Selim Kayacı dk. 89), Fevzi Özkan (yedek kulübesinde) Ş. Urfaspor

Kırmızı Kart     : Benhur Keser (dk. 66 ve dk. 85’teki sarı kartlar sonucu kırmızı kart)

Goller              : Fevzi Özkan (dk. 45-2 Penaltıdan / 0-1), Azad Filiz (dk. 90 +3 / 1-1)

 

BİRE BİR İLE BİR PUAN

 

Tokatspor A.Ş., Ş. Urfaspor karşısındaki iyi oyununa rağmen penaltı golüyle 0-1 yenik durumda iken 90+3. dakikada bulduğu golle 1 puanı hanesine yazdırdı. Bu maçtan geriye taraftarların 85. dakikadan sonraki siyasilerin kulaklarını çınlatan tezahüratları ve hiç yoktan iyidir denecek 1 puanın çıkarılması kaldı.

 

Tokatspor A.Ş., Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta 15. haftada Tokat Gaziosmanpaşa Stadı’nda Şanlı Urfaspor takımını konuk etti.

BAŞKAN UFUK AKÇEKAYA SAHAYA İNDİ

            Tokatspor’un şirketleşmesi sonrası sahibi olarak Başkanlığını yürüten Ufuk Akçekaya uzunca bir süredir Tokat’taki maçları stattan takip etmiyor, Tokat’a gelmiyordu. Bu maç öncesi yeni Teknik Heyetle anlaşılması, Ahmet Dursun ile yolların ayrılması sonrasında Başkan Ufuk Akçekaya ipleri eline alacak şekilde işin başına geçtiğini duyurdu ve Cuma günü Tokat’a geldi, Uzun Burun Tesislerinde Teknik Ekip ve Futbolcuların yanında oldu. Zor durumdaki takımın psikolojisini motive etmek adına finansal ve mental katkıda bulundu.

            Tokat Gaziosmanpaşa Stadı’nın protokol koltuklarında Başkan Ufuk Akçekaya ile eski Kulüp Başkanlarından Hasan Hüseyin Koç, A. Sami Ülkü de yer aldı. Tokatspor’da Sami Ülkü’nün başkanlığı döneminde forma giyen efsane isimlerden, taraftarların Ortega Taner diye andığı, Fenerbahçeli, sonrasında Alanyaspor’da Menajerlik yapmış Taner Savut da Sami Ülkü ile birlikte Tokat’a geldi ve maçı izledi. Protokolde üst düzey bürokrasilerin ve siyasilerin yanı sıra, Dernek Yönetimindeki isimlerin de görülmeyişi dikkat çekti. MHP İl Başkanı Ömer Çetin ve Tokat Belediye Başkanı Aday Adayı Onur Çalışkan gelmişlerdi. Maç öncesi taraftarlar Şirket Yönetiminde işleri yürüten isimlerden Işıl Feray Karabekiroğlu’na ve Başkan Ufuk Akçekaya’ya ‘el salla’ diye tempo tuttular.

ERBAASPOR TARAFTARLARINDAN DESTEK

            Geçen haftalarda 3. Lig’deki temsilcimiz Erbaaspor’un kadrosunu taşıyan otobüs trafik kazası sonucu tamire gitmişti. Deplasman yolculuğunda Tokatspor A.Ş.’nin otobüsü Erbaaspor’a tahsis edilmişti. Erbaaspor taraftarları bu jesti karşılıksız bırakmadılar ve Tokatspor’un taraftar grubuyla birlikte formalarını giyip tribünde yerlerini aldılar, maç boyunca destek verdiler.

            Ligde üst sıralara oynayan Şanlı Urfaspor’un bir grup taraftarı da Tokat’a geldi ve takımlarını destekledi.

ÖZEL ÇOCUKLARDAN BAŞARI ÇİÇEĞİ

ATLIKARINCILAR Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Yönetici ve Öğretmenleri bir grup öğrencileri ile stada geldiler. “Hayatı Paylaşmak için Engel Yok” pankartlarını açtılar, Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya’ya çiçek takdim edip, başarılar dilediler.

KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS

            Tokatspor kadrosu ellerinde pankartla maça çıktılar. Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün hazırlattığı pankartta “KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS!” yazıyordu.

MAÇTAN BİLGİLER

45 ARTIDA PENALTI GOLÜ

            Saat 13.30’da hakem Burak Pakkan’ın üflediği düdük ile maç başladı, ilk yarı bitmek üzereyken sadece 2 kornerlik bir mücadele vardı. Birini Tokatspor diğerini Urfaspor kullandı. Ortada bir oyun varken, Tokatspor’un baskı kurma çalışmaları ilerde sonuca dönüşmüyordu. Hakemin 45 dakikanın bitimine 2 dakika verdiği anda, 0-0 ile soyunma odasına girilmesi beklenirken Urfaspor’un son saniye atağında Tokatspor defansında elle oynama gerekçesiyle hakem Burak Pakkan temdit penaltısı verdi. Tokatsporluların penaltı değil, ceza sahası içinde değil diye itirazları oldu ama hakem kararı değişmedi. Penaltı atışını Fevzi Özkan kullandı, vuruşu gol oldu ama hakem ceza sahası içine girişler nedeniyle tekrarlattı. İkinci atışı da Fevzi gole çevirdi ve hakem gol kararını verip, santra yapılmadan ilk yarıyı bitirdi.

TARAFTARLARDAN SİYASİLERE GÖNDERME

            İkinci yarı Tokatspor baskını artırmak istedi. 85. dakikaya kadar taraftar da desteğini esirgemedi. Gol gelmeyince taraftarlar da bilhassa maça gelmeyen Tokat Milletvekillerini, siyasileri eleştirmek için tezahüratlarda bulundular. "Taraftarlar burada vekiller nerede?" / "Sahipsiz şehrin çocuklarıyız." / "Tokat'ı satanı biz de satarız." / "Seçim geliyor, adaylar nerede?" / "Alemin keyfi yerinde yine maşallah, bize de bir gün kader güler, güler inşallah." dediler.

Şanlıurfaspor’da ikinci yarı oyuna giren 7 numaralı Benhur, 66. dakikada ve 85. dakikada sarı kart görünce kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Rakibin 10 kişi kalmasının üzerine hakem de 90 dakikanın bitimine 8 dakika ekleyince Urfa ekibi strese girdi. Tokatspor baskıyı artırdı. Üst üste korner atışları kazandı. Bir iki pozisyonda yardımcı hakemin aut verdiği pozisyona maçın hakemi korner verince Urfa ekibi hakeme tepki gösterdi. Üst üste korner atışlarının ikincisinde 90+3. dakikada Recep’in ortaladığı topa Azad Filiz iyi yükselip kafayı vurarak filelerle buluşturduğunda statta büyük bir sevinç yaşandı. Maçın son anlarına doğru ataklar sonuç vermeyince 1-1 bitti. Tokatspor taraftarları hiç yoktan 1 puan almış olmaya sevinirken, Teknik Direktör Koray Palaz, “maçın hakkı Tokatspor’un kazanmasıydı” diyerek oyuncularını tebrik etti, hakemden dert yandı. Urfa ekibinin Teknik Direktörü Ali Tandoğan da hakemden dert yandı.

            Tokatspor A.Ş., 15. haftada puan hanesine 1 puan yazdırarak 8 puanla son sırada bulunuyor.

 

TEKNİK ADAM DEĞERLENDİRMELERİ

 

Koray Palaz: “Galibiyeti hak eden tarafın biz olduğumuzu düşünüyorum.”

 

Ali Tandoğan: “Tokatspor’un emeğine saygım sonsuz ama bizim buradan 3 puanla ayrılmamız gerekiyordu.”

 

Tokatspor A.Ş. ile Şanlı Urfaspor arasında 1-1 biten maçın ardından teknik adamların maç değerlendirmesi vardı.

            Tokatspor’da göreve yeni gelen Koray Palaz ilk kez iç sahada taraftarların karşısına çıkmıştı. Yaptığı açıklamasında galibiyeti hak eden bir oyun olduğunu vurgularken hakeme sitemde bulundu. Koray hocanın değerlendirmeleri şöyle oldu:

            “Öncelikle bizi burada yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizim için önemliydi, bir ateş yakmak istiyorduk. Bu takımın son sırada olmayı hak etmediğini herkese göstermek istiyorduk. Açıkçası bunu da gösterdiğimizi düşünüyorum. Oyun içinde bir takım hamleler yaptık, çocuklarımızın emeklerinin karşılığını 1 puanla aldıklarını için çok mutluyum ancak sizler de görüyorsunuz bu ligde sadece rakiple mücadele etmek yetmiyor. Türk hakemliği adına açıkçası üzüldüğümü söyleyebilirim. 45 +2’de uzatmalar bir dakika verilmişken, uzatmayı da geçtiğimiz bir anda, rakip oyuncunun dahi dışarıda hocam dediği bir pozisyonda penaltı kararı oldu. Biz hakemlerle ilgili konuşmayalım, futbol adamıyız ancak sanki bugün biz deplasmandaydık, kendi adına üzüldüm, burada TFF temsilcileri de var.

            Kendi oyunumuza gelirsek, ben maçın bütününe baktığımda oyunun hakiminin biz olduğunu düşünüyorum. Pozisyonlarımız var, rakibin bir tane pozisyonu var ilk yarıda. Biz rakibin defans arkasına atacağımız toplarla skor üretmeye çalıştık. Duran toptan golümüz oldu. Galibiyeti hak eden tarafın biz olduğumuzu düşünüyorum.

            Bir takım eksiklerimiz var, bu bizim için bahane değil, kulübü aldığımız durum ortada. Başkanın ne yapmak istediğini biliyor ve vizyonu ile örtüşüyor düşüncemiz, Tokatspor camiasına ihtiyacımız var, bizi yalnız bırakmasınlar.”

**

Şanlı Urfaspor ile yeni anlaşmış olan ve ikinci maçında Tokat’a gelen Teknik Direktör Ali Tandoğan’ın maça dair değerlendirmesi de şöyle oldu:

 

            “Zor maç olacağını biliyorduk, çünkü rakibimiz ne olursa olsun ligin dibinde bile olsa mücadele verecekti. Oyun içinde istediğimiz ve istemediğimiz birçok şey vardı. Saha içinde daha agresif olmamız gerekiyordu, çok yumuşak kaldık. Golü bulduk ama arkasından kontra atakla oyun olacağını düşünüyorduk. Oyuna aldığımız oyuncu dikkatli ol dememize rağmen kırmızı kart yedi ve rakip de zaten son dakikalarda yüklenmeye başladı. Bu dakikalarda hakemin de verdiği son dakika tepkileri inanılmayacak derecede hatalıydı. Yardımcı hakemin var, sürekli maça tek hakim olmak istiyorsun, yardımcı hakemin diyor ki aut, korner veriyorsun. Aradan bir üç dakika geçiyor yine auta korner veriyor. Bir tane ikili mücadeleye müsaade etmedi, her ikili mücadelede rakip lehine karar verdi. Tabiî ki Tokatspor’un emeğine saygım sonsuz ama bizim buradan 3 puanla ayrılmamız gerekiyordu. 100 dakika maç oynadık, bunu ilk defa yaşadım hocalık hayatımda, futbolculuk yaşamımda ise çok nadir yaşadım. Yani, gerçekten çok üzgünüz, toparlamamız lazım.”

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

 1. Oliver
  04 Aralık 2018 Salı; Saat 02:43

  ..."OSMANLI gecmisimiz

  TURKIYE gelecegimiz"/Milliyet,2018

  TOKATSPOR cok sevdigimiz

  Nefaat geleceksin?

  Hakkimizda hayirlisi...

  Hersey gonlunuzce olsun.

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat