ENGELLİLER VE AİLELERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” programı düzenlendi.

            Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci yaptığı konuşmada,"İnsanlar doğuştan ya da sonradan engelli olabilirler. Bu nedenle,  bizlere düşen engellilerin engelini ortadan kaldıracak çözümler üretebilmektir. Hükümetimiz de engellilerimiz için sosyal, kültürel ve eğitim alanında gerekli düzenlemeleri yaparak uygulamaya koymuştur. Bizim şunu çok iyi bilmemiz gerekir ki, engelli olmak bir kader değildir. Engelli vatandaşlarımızı iyi bir şekilde eğiterek üretime sokabilmek hepimizin görevidir. Bu görevi yerine getirirken, acıma duygusu ile değil, onlara şefkatle ve anlayışla yaklaşmalıyız. Engellilerimizi üretime katkı sağlayan verimli bireyler haline getirmeliyiz.  Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sevdikleriyle birlikte engelliler gününü kutluyorum." dedi.

            Protokol konuşmalarının ardından, Yavuz Selim Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu, Tokat Özel Eğitim Uygulama Okulu, Down Sendromu Tokat Derneği, Tokat Beyazay Derneği öğrencileri tarafından hazırlanan efe gösterisi, bayrak şiiri, jimnastik gösterileri, piyano dinletisi ve step gösterilerinin yapıldığı programda engelli vatandaşlar ve yakınları gönüllerince eğlendi.

            Düzenlenen programa Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci,  Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, kurum kuruluş temsilcileri ile engelliler ve aileleri katıldı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat