YALÇIN, SÖYLEŞİ PROGRAMINDA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Tokat İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü Konferans Salonunda bir program düzenlendi.

            İşitme Engelli Yazar Turan Yalçın ‘Engelimle Barışığım’ konulu söyleşisinde engelli olmasının gelişimine engel olmadığını anlattı.

            Plevne İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı etkinlikte karşılıklı soru cevap kısmından sonra programda tamamlandı.

            Program sonun da yazar ‘Engelleri Aşanlar’ adlı kitabını imzalayarak öğrencilere hediye etti.  Engellilerin yazılı ve sözlü olarak kendilerini iyi ifade etmesini isteyen Yalçın, engellilerin iletişimi iyi bilirlerse engellilere faydalı olacaklarını söyledi.

            Öğrencilere soru sormanın önemini anlatan Yalçın, soru soran gençlere kalemler vererek, güzel soru soranların toplumda kaliteli insanlar olduğunu vurguladı.

Yazarlık serüvenini de anlatan Yalçın, kimse inanmasa da engellilerin kendilerine inanmaları halinde Allah’ın gayretli engellilere tüm kainatı açacağını, engellilere sunacağını vurguladı. Söyleşi programı sonrası ‘Engelleri Aşanlar’ kitabını öğrencilere imzalayan Yalçın, kitabı en az üç kişiye okutarak engelliler gününde engellilere destek olmalarını da istedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat