TOKATSPOR NEREYE GİDİYOR

Tokatspor'umuz sahamızda oynadığı maçta Şanlıurfaspor'la 1-1 berabere kaldı. Evet, bu hafta son maçlarımızda olduğu gibi üst üste mağlup olmadık. Şanlıurfaspor’dan aldığımız beraberlikte bizleri teselli etti. Tokatspor'un bu hali ister istemez tüm Tokatspor severleri acaba Tokatspor nereye gidiyor sorusunu sormadan geçemiyoruz. Haydi, hayırlısı diyelim.

Tokatspor ve Şanlıurfaspor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılar:

            1-Sahamızda oynadığımız her maçımızda protokol tribününün manzarası Tokatspor kamuoyunun takımımıza olan alakanın nabzını gösteriyordu. Manzara maalesef hiçte iyi bir görüntüde değil.  Ne siyasilerimiz, ne Valimiz, ne Belediye Başkanımız ne de Tokatspor’un ağır topları dediğimiz Yönetim Kurulundan hiçbir kimseler yoktu. Yine her zaman iyi veya kötü günlerinde bulunan tribünün daimi müdavimleri bu maçta da yerlerini almışlardı. Bu arada Tokatspor'umuzu eski başkanı Sami Ülkü ve o zaman ki eski yöneticileri ile beraber Tokatspor’un başarılı olduğu yıllarda kaptanlığını deruhte eden eski Fenerbahçeli Taner’de maçımızı izleyenler arasındaydı. Biz hemen şunu belirtelim, Tokatspor'umuza olan bu alakasızlık devam ettiği sürece hiç uzağa gitmeyelim, komşumuz illerden Süper Lig de yer alan Yimpaş Yozgatspor şimdi nerede (Amatör küme bal liginde bulunuyor) bizimle beraber senelerdir 2. Ve 3. Liglerde mücadele eden Amasyaspor amatör kümede, Çorumspor’da 3.  Ligde alabildiğine çok paralar harcayarak tekrar bizim yanımıza 2. Lige yükselmek için çırpınıyorlar. Acaba bizde aynı konuma geldiğimizde ne oluruz acaba. Bizden söylemesi daha önümüzde biraz zaman var. Tokatspor'umuzu destekleyelim, Amasya, Yozgat, Çorum gibi komşularımızın konumuna düşmeyelim. Bu sezon şirket olan Ufuk Akçekaya’nın başkanlığındaki Tokatsporumuza biz karışamayız demeden siyasilerimiz, ilimizin Valisi, Belediye Başkanı, ilimizdeki tüm Sivil Toplum Kuruluşları, ekonomik durumu müsait olan iş adamlarımız takımımıza sahip çıkmalıdırlar.

            2-Her zaman olduğu gibi takımımızın 12. Adam konumunda olan taraftar topluluklarımız bu maçta kalabalık bir kadro ile tribünde yer almaları gerekse de maçın başından sonuna kadar yaptıkları güzel tezahüratlar ile takımımıza büyük katkı sağladılar. Yapılan bu tezahüratlar ile itici güç kazanan takımımız son dakikada olsa beraberlik golümüzü atmayı başardılar. İşte böyle kötü günlerinde de takımımızın vefalı dostları olduklarını gösterdiler, sağ olsunlar var olsunlar diyoruz.

            3-Ayrıca Tokatspor Cephe 1969 taraftar topluluklarının farkındalık yürüyüşleri Tokatspor camiasında çok önemli bir uyarı, aynı zamanda da takımımıza bu konumunu tüm Tokatlılara hatırlatarak anlatmak istemişlerdi. Bu yürüyüş şimdilik, Tokatsporluların dikkatini, daha sonrada başta Sayın Siyasilerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere Tokatlı hemşerilerimizin dikkatine olarak tezahür edecektir. Artık herkes Tokatspor’u sahiplenmelidir, bu yürüyüşün ifadesi budur.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

            Takımımız bu sezon maçların yarısı tamamlamadan 3. Teknik Adam değişikliği yapmıştır. Biz buradan teknik sorumlumuz Koray Palaz ve ekibine başarılar diliyoruz. Takımımızın son maçlarda üst üste aldığı mağlubiyetlerden sonra sahamızda da olsa bu beraberlik Tokatsporluları sevindirmektedir. İnşallah bu netice bundan sonra yapacağımız maçlarda da alacağımız güzel neticelerin bir başlangıcı olur diyoruz.

Takımımızda bu maçta gözümüze takılan en önemli ayrıntılar, teknik sorumlumuz takımımızı sadece bir Bandırma Maçında izlemiş olmasına rağmen sanki futbolcularımızı devamlı tanıyormuş gibi sahaya sürdüğü ilk tertibi (eski başarılı maçlarda olduğu gibi) ve sonradan yerinde yaptığı değişikliklerle bizlerde iyi bir intiba bıraktı.

Takımımız hat-hat ve mevki mevki incelediğimizde:

            1)Kalecimiz Akın İsmail Köroğlu’na bu maçta çok fazla bir iş düşmemesine rağmen iyi bir maç çıkardı. Biz kendisinden önümüzdeki maçlarda daha iyi oynadığı maçlar gibi performans göstererek takımımızı kurtarmaya çalışmalıdır. Biz kendisine güveniyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarda iyi maçlar çıkararak maçı kurtaran kaleci olur temennisindeyiz.

            2) Hasan Erbey (sağ geri sağ bek) Anıl Şahin (sol geri sol bek) Berat Çetinkaya, Emrah Taysistoperlerinden kurulu geri dörtlümüz oldukça iyi bir maç oynamalarına rağmen Bandırma maçında kötü oynadı diye bu maçta yedek soyundurulan alt yapımızdan yetişen Gökalp Seçal’i iyi takip etmesi için teknik heyetimizi uyarmak isteriz. Merkezi stoper mevkiinde tecrübesi ile en iyi oyuncu odur.

            3)Orta saha Azat ve Bilal Gülden iki ön libero, Recep Santrafor arkası ileri orta saha dağılışı ideale yakın gibi görünse de Bilal Gülden yerine Muhammed Şükrü Arslan veya Emin Soğuk bu mevkiiye yerleştirilerek Bilal Gülden’de fiziki yetersizliğinden dolayı her maçta aynı performansı gösteremeyen alt yapımızdan yetişen Recep’in yerine denenebilir. Sezon başı performansı en iyi olan Barış sezon önü çalışmasını yapmamış olmalı ki git gide düşen performansından dolayı şu anda bu mevkilerde fazla düşünülmemelidir.

            4-Erhan Aydın (sağ ileri sağ açık) Noyan Öz (santrafor) Bekir Karadeniz (sol ileri, sol açık) bu hatta sezon başında iyi oyunlar gösteren Berat Tosun sakatlandıktan sonra en iyi performansı Erhan Aydın çok koştuğundan iyi mücadele ettiği için bu hattın santrafor mevkiinde olmalıdır. Noyan kendisinin ve en iyi performans gösterdiği sol ileri (sol açık) mevkiine kaydırılmalıdır. Sağ ileri (sağ açık mevkiine) sakatlığı geçerse Berat Tosun, Ramazan Karaca, Recep, Bekir’den faydalanılmalıdır. Tokatspor'umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizlerle beraber olmasını temenni eder sayın sporseverlere saygılar sunarız.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

  1. bekir lütfi
    06 Aralık 2018 Perşembe Saat 07:28

    Tokatspor nereye Gidiyor
    NERYE GİDECEK ÇORUMSPOR VE dAHA sONRA AMASYASPOR'UN YANINA GİDİYOR
    DİDELER RUŞEN

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat