ANKARA GEZİSİ (3)

ANKARA GEZİSİ (3)

Bir başka gün spor salonunda toplandık. Başbakan gelecek diye bekledik. Ama başbakan gelmedi. Ankara Valisi Saffet Arakan Bedük geldi. Saray da bakılan özürlülerde toplantıda hazır bulundular.  Önce saygı duruşu yapıldı. Sonra istiklal marşı okundu. Genel müdürlükten Ömer Faruk Hocaoğlu konuştu. Genel Müdür yardımcısı Cahit Gül Tekin konuştu. Başarılı on çocuk seçilmişti. Bizim öğrencimiz Ahmet Diri can da bu on çocuktan biriydi.

Orada ilk ona girmek bizi sevindirdi. Son olarak vali Bedük konuştu.  Antep yurdundan bir öğrenci konuşma yaptı. Bu on başarılı çocuğa hediyeler verildi. Yorucu bir merasimden sonra akşam yüz yirmi öğrenci tiyatroya götürüldü. Orada kaldığımız sürece hem çocuklar hem bizler çok iyi anlaştık. Kaynaştık. Her akşam bazı etkinlikler düzenledik. Bunlar, kendi yurtlarımızda da yapılırdı. Burada yapılanlar kendi kuruluşumuzda da yapılabilirdi. Yapılmama nedeni ilgisizlikten başka bir şey değildi.

                                                                *

           Anadolu Medeniyetleri Müzesi, gençlik parkına yüksekten bakıyordu. İçinde çok eski tarihlerden kalma eserler vardı. İlginç kalıntılardı.. Onları anlatan bir rehber yoktu. Hepsi hakkındaki bilgileri üzerindeki etiketlerden aldık.

 Oradan ayrıldıktan sonra öğle yemeği için et- balık kurumu genel müdürlüğüne gittik. Bu yemekte Devlet Bakanı Cemil Çiçek’te bulundu. Bakan, bir konuşma yaptı. Oradan ayrılınca hayvanat bahçesine gittik. Hayvanat bahçesini ve Atatürk Orman çiftliğini gezdik. Bu geziler, bizleri hem dinlendiriyordu. Hem de bilmediğimiz şeyleri öğretiyorduk.

 Toprak Mahsulleri Ofisinde bizi ilgiyle karşıladılar. Çok randımanlı çalışan üniteleri vardı. Yemekhaneleri, spor tesisleri çok güzeldi. Organizasyonda en küçük bir aksaklık olmadı.(  Günlük  1990)

 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat