KİĞILI’NIN 2019 HEDEFİ YURT DIŞINA MAĞAZA AÇMAK

Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş.‘nin CEO’su Hilal Suerdem, “2019 da yurt dışında mağaza açacağız, yurt dışında biraz daha büyümeyi hızlandıracağız, kendi mağazalarımız açacağız, kendimiz üreteceğiz, az da olsa kendi işimizin patronu olacağız. Türkiye’de de 8-10 tane mağaza açma durumumuz var”

Dostlar meclisi 2018-2019 sezonu 4. Programı ve Kazova Toplantılarının 6. Programı gerçekleştirildi. 

Dostlar Meclisi’nin Kazova Toplantılarının 6. Programının onur konuğu Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş.'nin Ceosu Hilal Suerdem oldu. Suerdem giyim sektörü, finans, paranın değeri konuları ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi, sektöre ilişkin merak edilen soruları cevapladı,Kiğılı’nın 2019 hedeflerinden bahsetti.

            Tower Otel’de  düzenlenen programa Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş.’nin CEO’su Hilal Suerdem, Dostlar Meclisi’nin öncü ismi Burhan Besler, kurum müdürleri, STK Temsilcileri ve davetli misafirler katıldı.  Program Dostlar Meclisinin öncü ismi Burhan Besler’in açılış konuşması ile başladı. Besler konuşmasında, “Her ne kadar farklı fikir, inanç ve siyaset gruplarından kişiler olsak da kendimizi ülke meselelerinden soyutlayamayız yani kriz varsa krizin varlığını inkâr etme lüksümüzde yok. Mamafih bu ülkenin çokça krizler badireler atlatmış olduğu da bir gerçektir. Bizler Kıbrıs ambargolarını, 24 Ocak 1980, 5 Nisan 1994, 21 Şubat 2001 krizlerini yaşamış insanlarken oturup dizlerimiz dövecek değiliz çünkü bizler krizlere dayanıklılık kazanmış bir milletiz. Bundan dolayı önceki krizleri atlattığımız gibi bu krizinde üstesinden geleceğiz. Bu gün ülkemizin hazır giyim devlerinden Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş‘nin CEO’su Hilal Suerdem’i konuk ediyoruz.Dostlar Meclisine katılımlarından dolayı şahsım ve sizler adına Sayın Suerdem’e Dostlar Meclisine hoş geldiniz diyorum” dedi.

            Burhan Besler’in konuşmasının ardından programın onur konuğu Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem kürsüye davet edildi. Hilal Suerdem Türkiye’nin giyim sektöründe önde gelen markalarından olan Kiğılı ve sektör ile ilgili bilgiler verdi. Sonrasında Kiğılı tarafından sosyal sorumluluk için Atatürk’e ithafen hazırlanan 10 Kasım sunusu izlendi. Suerdem, sosyal sorumluluk için hazırlanan sunuda toplumsal birliktelik, Mevlana’nın ‘Kim olursan ol yine gel’ mesajı ve saygının işlendiğini ayrıca birliktelik mesajının verildiğini söyledi.

TOPLUMDA ÇOK CİDDİ BİR DÖNGÜ SAYILIYORUZ

            Toplumsal birlikteliğe ve saygıya ihtiyaç olduğunu belirten Suerdem, “Şu zamanda en çok arzu ettiğimiz birliktelik, dostluk, ayrışmalar hariç birbirimize olan saygımız bu temayı işlemek istedik. 10 Kasımda bir sosyal sorumluluğumuzla alakalı bu film Türkiye’de ve Dünya’da çok ses getirdi, insanlığın iç dünyasına dokunduğu için. Bizim birlikteliğe ihtiyacımız vardı, bizim birbirimize olan saygıya ihtiyacımız vardı ve orada kim olursa ol gel mantığı vardı. Sonra da 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf ederek bunu yönlendirdik. İnsanlığın gerçekten iç dünyasına dokunduğunuz zaman çok güzel tepkiler geliyor.  Bizimki hizmet sektörü, insanlarla o diyaloğu kurmamız lazım. O maneviyatımızın o duygumuzun olması lazım. Toplumda çok ciddi bir döngü saylıyoruz. Çok iyi iş yaptığımızı düşündük ve bu sosyal döngünün bir parçasıydı çünkü toplumun buna ihtiyacı vardı, bu marka olarak bizim topluma borcumuzdu. Sizler bizi markla ettiniz, sizler bizi değerlendirdiniz. Ben sizler sayesinde buradayım. Bu toplum bizi buraya getirdi.  Benim buraya gelme sebebim bu borçları ödemektir. Üstünüze giydiğiniz elbisenin iki sene öncesinden kumaşı alınıyor finanse ediliyor. Paranın değeri, finansın bu kadar pahalı olduğu ortamda çok kolay şeyler değil ama inanın hedef, sevmek insana bunları yaptırtıyor” ifadelerini kullandı.

KİĞILI’NIN 2019 HEDEFLERİ YURT DIŞINA MAĞAZA AÇMAK

            Programda Kiğılı’nın 2019 hedeflerinden bahseden Suerdem, “Hedeflerimiz tabi ki var, yurt dışına mağaza açmak istiyoruz ama para o kadar değerli ki. Bizim Kiğılı grup olarak başka işimiz yok, bizim tarım, enerji, inşaat işimiz yok. Yönetim Kurulu Başkanımız bu işten kazandığını bu işe koymuş, başka bir şey yapmamış, Bu işten kazandığımızı bu işe koyduk. Kötü giden mağazalarımızı kapatıyoruz. Eğer ben iyi bir ticaret adamıysam nerede para kazandığımı nerede kazanç sağlayacağımı hesaplamam lazım. 2019'da yurt dışında mağaza açacağız, yurt dışında biraz daha büyümeyi hızlandıracağız, kendi mağazalarımız açacağız, kendimiz üreteceğiz azda olsa kendi işimizin patronu olacağız. Türkiye’de de 8-10 tane mağaza açma durumumuz var” şeklinde konuştu.

            Soru cevap kısmı, onur konuğu Hilal Suerdem’in şeref defterini yazıp okuması ve günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekinilmesinin ardından program sona erdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat