SPOR TOKAT PROJESİ BAŞLADI

Tokat Valiliği öncülüğünde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülecek olan “Spor Tokat” Projesi başladı.

            Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen proje tanıtım törenine Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, il protokolü ve eğitimciler katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program proje tanıtımı ile devam etti.

            Spor Tokat Projesi tanıtımı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar tarafından yapıldı. Spor Tokat Projesi ile;

“Tokat Spor” Projesi'nin Amacı

            Spor Tokat projesi ile İlimiz merkez, ilçe, belde ve köylerimizde eğitim öğretim gören çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, sporu hayatlarında bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları, sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, obezite ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi amaçlanmaktır.

“Tokat Spor” Projesi'nin Hedefi

            Valiliğimiz himayesinde başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile güç birliği yaparak, bir program dahilinde her tür ve kademedeki okullarda eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin spor yapmalarına olanak sağlamak, Ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek, özgüveni yüksek, ülkesini ve milletini seven, topluma faydalı nesiller yetiştirmek ve ayrıca sporda yetenekli çocuklarımızın keşfedilerek ilimiz ve ülke sporuna kazandırılması hedeflenmektedir.

            Tanıtım sunumunun ardından yapılan konuşmalarda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin Projeye verdikleri destekleri ifade ettiler.

Her Çocuğa Dokunacağız

            Sunum sonrası yaptığı konuşmada, hazırlanan projelerde bir ruh olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  “Arkadaşlar projeleri çok güzel hazırlamışlar. Bu projeler memleketimize, milletimize, insanımıza değer üretecek, onların ruhlarına, yüreklerine dokunacak işler ve projeler. Özellikle de geleceğimizi teminat altına alacak olan sevgili çocuklarımız için üretilen projeler.” dedi.

“Her Çocuk Ya Bir Spor Dalı İle Uğraşacak Ya Da Bir Sporu Sevecek”

            “Spor Tokat” projesi ile her çocuğun bir spor dalı ile uğraşacağını ya da bir sporu sevmesinin amaçlandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz anaokulundan lise sona kadar hatta kredi yurtlardaki çocuklara bile dokunacağız. Bir çocuk ya bir spor dalı ile uğraşacak ya da bir spor dalını sevecek. Hedefimiz öğrenciler. Ders dışı aktiviteler planlanacak. Spor altyapısı ve kültürü oluşacak. Spor Tokat Projesi ile dip dalga oluşacak.” dedi.  Projeyi çok önemsediğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, proje ile sadece spor kültürü oluşturulmayıp, uluslararası başarılar kazanacak çocuklar yetiştirilebileceğine dikkat çekti.

“Asıl Ödül İşi Yapmak”

            Projelerin sürdürülürken asıl ödülün, işi yapmak, hayır duası almak olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu işleri yaparken aşkla, sevgiyle, şefkatle ve merhametle yapacağız. Ama bu da yetmez, mücadeleci olarak yılmadan, yılgınlık göstermeden, yorulmadan, yeter demeden yapmamız lazım. Pes etmememiz lazım.” dedi.

Proje Paydaşları Protokol İmzaladı

            Vali Dr. Ozan Balcı’nın konuşmasının ardından “Spor Tokat” Projesini birlikte yürütecek paydaş kurumlar adına Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Kaymakamlıklar ve İl Müdürleri “Spor Tokat” Projesinin Protokolünü imzaladı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat