SPOR SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Tokat Valiliği himayesinde merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda eğitim gören yüz bini aşkın öğrenciyi kapsayan ve ilimizdeki kamu kurum kuruluşlarının elinde bulunan tüm spor tesisi ve insan kaynaklarının seferber edildiği "Spor Tokat" projesi 17 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlatılmıştı.

İl Merkezinde Vali Dr. Ozan Balcı’nın, ilçelerde de kaymakamların koordinatörlüğünde "Spor Tokat" projesi il/ilçe izleme ve değerlendirme kurulu aracılığı ile yürütülmekte olan "Spor Tokat" projesi ile okullarda eğitim gören çocuk ve gençlerin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları, sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, obezite ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi amaçlanıyor.

İl genelinde her kademede eğitim ve öğrenimlerine devam eden çocuk ve gençler;

Taekwondo, Tenis, Satranç, Güreş, Voleybol, Cimnastik, Badminton, Judo, Halter, Hentbol, Basketbol, Atletizm, Karate, Masa Tenisi, Futbol, Boks, Okçuluk, Wushu, Bocce ve Dart branşlarında alanlarında uzman antrenör, beden eğitimi öğretmeni ve fahri antrenörlerin nezaretinde okullarında, en yakın spor salonlarında, spor tesislerinde beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ve fahri antrenörler eşliğinde faaliyetlere devam ediyor. Ayrıca Spor Tokat Projesi ile branşlarına göre yetenekli çocukların keşfedilerek ilimiz ve ülke sporuna kazandırılmalarına yönelik çalışmaların da devam etmekte olduğu kaydedildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat